Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Do nadcházející sezony vykročí Hradec s novým kapitánem. Cílem je čtvrtfinále

11. 9. 2023

page.Name
Loňský ročník byl pro hradecký hokejový klub v mnohých věcech průlomový. Lvi se dostali až do finále a získali titul vicemistra extraligy, rozhodně se neztratili ani v Lize mistrů, kde skončili ve čtvrtfinále. Do nadcházející sezony ale vstupuje Mountfield s pokorou.

Aleš Kmoníček: Hlavním cílem je čtvrtfinále

„Chtěli bychom hrát pohledný hokej pro naše fanoušky a stabilizovat především ekonomickou stránku klubu. Hlavním cílem je se dostat do čtvrtfinále,“ vytyčil v pondělní odpoledne klubový cíl generální manažer klubu, Aleš Kmoníček.

Do nového ročníku vstoupí Mountfield celkem se šesti novými posilami, tedy se stejným počtem posil, které představil i před sezonou 2022/23. „S trenérským štábem jsme doplňovali tým po odchodech poměrně klíčových hráčů,“ naráží Kmoníček například na odchody Jakuba Lva či Matěje Machovského, kteří se velkou měrou zasloužili o stříbrné medaile.

S příchody je ale Kmoníček poměrně spokojen. „Musím říci, že příchod prakticky téměř celé pětky včetně gólmana byl podle našich představ.“ Zároveň nevylučuje další pohyby v kádru. „Máme ještě volné okénko, abychom se v případě nabídky na zajímavého hráče mohli s trenéry a majiteli poradit, potažmo tým v průběhu sezony doplnit.“

Poměrně spokojen byl i s prodanými „permicemi“. „Prodali jsme zhruba o 10 % permanentních vstupenek než loni. Je to fajn, ale stále si myslím, že tento počet je na město, jakým Hradec Králové je, by to mohlo být více. Ale stav se nám od loňského roku posunul dopředu, lidé chtějí chodit na hokej, za což jsme rádi. Doufám, že v návštěvnosti se budeme pohybovat opět někde ve středu tabulky,“ prohlásil.

Po čtyřech letech nový kapitán. Smoleňáka nahradí Eberle

Kromě změn v kádru došlo také ke změně na kapitánské pozici. Tu bude po čtyřech sezonách vůdcovství Radka Smoleňáka nově zastávat Jan Eberle. „Nebudu lhát, určitě mě to zahřálo u srdce a mám z toho radost. Hlavním úkolem bude pro mě vést tým tak, abychom v každém zápase bojovali o vítězství a nasbírali jich co nejvíce,“ hlásí zkušený forvard odhodlaně.

„To, že budu mít roli kapitána, mi oznámili trenéři. Bavili jsme se o tom již s kluky v kabině, někteří mi říkali, že by chtěli, abych tu roli zastával. Je to nějaké ohodnocení toho, co v kabině děláte, jak na ledě, tak i mimo led,“ je spokojený majitel 706 startů v extralize.

 

Jan Eberle: Příprava byla příjemné osvěžení

Vyjma prvního přípravného utkání s Kolínem odehráli Lvi všechny duely se zahraničními soupeři. S bilancí šesti výher a tří proher, navíc v generálce na extraligu rozstříleli Vídeň 7:0! „Bylo to příjemné osvěžení, člověk vypadl z tréninku, byli jsme čtyři dny ve Švýcarsku, dva dny v Rakousku. Tým je pohromadě, vidí se i mimo tréninky a zápasy. Byla šance i na nějakou srandu a určitě nám to prospělo,“ chválil si zajímavou a pestrou přípravu Eberle.

Do prvního kola, které čeká Lvy v pátek 15. září na ledě brněnské Komety, by měl tým vstoupit bez větších problémů s marodkou. „Věřím, že začneme v co nejsilnější sestavě a všichni hráči budou připraveni. Někteří měli v přípravě zdravotní problémy, a ne všichni byli celou dobu k dispozici. Doufám, že problémy s marodkou v loňské sezoně se opakovat nebudou a budeme trošičku šťastnější,“ přeje si hlavní kouč Tomáš Martinec.

Jak to vypadá s trestem za doping?

Stále se ale neví, s jakým potenciálním trestem půjdou Hradečtí do nového ročníku. Tím loňským totiž otřásl doping rovnou tří hráčů z kádru. Na verdikt se ale stále čeká.

„Těch procesů je tolik a legislativa je složitá. Celá záležitost jde prakticky mimo klub. Pan Čížek jakožto šéf Antidopingového výboru nám popsal veškeré procesy ze strany WADA a výbor s tím nemůže dělat nic navíc. Skočily nám do toho také prázdniny, dozvěděl jsem se, že se nic nedělo, neposílalo ani neřešilo,“ říká Aleš Kmoníček.

„Věci se ale začaly hýbat, trojice hráčů by měla dostat v brzkých dnech žalobu od výboru, která rozhýbá celý proces, jenž bude končit soudem. Podle toho, jaké mám zprávy i od právníků, to bude zasahovat někdy do podzimního až zimního období. Ale není to samozřejmé,“ uzavírá Kmoníček.

Nové dresy odkazují na výročí postupu do extraligy

Dresy pro nadcházející sezonu symbolizují třicet let od postupu hradeckého Stadionu do extraligy. V obou dresech je tak patrný obrys lva, který byl symbolem dresů v pozadí od roku 1992/93, který skončil postupem do nejvyšší soutěže. Klub představil dresy skrze povedené video. Detailem jsou kromě obrysu lva i vyšívané logo s číslem vepředu i vzadu. Ve stejných dresech by měla nastupovat i mládež klubu.

 

Tomáš Kalas
tomas.kalas@salonkyhk.cz
Foto: Mountfield HK