Neděle

3. prosince 2023

Nyní

-4°

Zítra

-4°

Svátek má

Generálka na jedničku! Lvi zdemolovali Vídeň s čistým kontem navrch

9. 9. 2023

page.Name
Tohle čekal asi málokdo! Hradečtí hokejisté se vrátili z Vídně stoprocentní, navrch generálka proti Vídni jim vyšla více než náramně. Tradičnímu soupeři v přípravném období nasázeli na jeho ledě sedm branek, přičemž první čtyři padly už v první třetině. Východočechům se navíc povedlo udržet čisté konto a Patrik Bartošák tak zapsal první milník při svém působení v hradeckém dresu.

Po čtvrteční výhře 5:4 v prodloužení nad Fehérvárem udělali trenéři dvě menší změny v sestavě, Radek Smoleňák poskočil do třetí lajny, na pozici třináctého útočníka naskočil Lukáš Pajer.

Start do pátečního utkání měli hosté raketový. Už po dvou minutách a jedenácti sekundách totiž vedli o dva góly. Nejprve se po Miškářově průniku v čase 0:40 prosadil Jéremie Blain, na nějž minutu a půl poté navázala úspěšná dorážka Christophea Lalancettea.

Domácí neměli vůbec povedený start do utkání, navíc darovali Hradci přesilovku, kterou však Lvi nevyužili. Stejně tak se však neprosadili ani Vídeňští v polovině třetiny a závěr se opět nesl v duchu hradeckých gólů.

Steénův zákrok na konci 15. minuty nebyl nijak jistý, navíc si puk hned vzali hosté a vykombinovali to až pro Olivera Okuliara, který se snadno prosadil. A když se v čase 16:24 prosadil Patrik Miškář, bylo to už 4:0 pro Hradec! O jednoznačné dominanci svědčí i počet střel na branku – 17:2!

Capitals po tristním začátku svůj výkon mírně zlepšili a zaměstnali několikrát Patrika Bartošáka. Stejně tak ale měl práci Stéen, který se musel vytáhnout proti dvěma dorážkám Lukáše Pajera po jednom ze závarů. Přesto byl Hradec stále lepším celkem a mohl navýšit skóre, Miškář po povedené přesilovkové kombinaci ale netrefil.

Třetí třetinu měli Hradečtí pod kontrolou. Vídeň se k ničemu pořádnému nedostala a na začátku 46. minuty inkasovala popáté, když Perret vyzval do zakončení Alexe Tamášiho, jenž prostřelil domácího brankáře mezi betony.

Na konci 51. minuty došla trpělivost i věrným domácím fanouškům poté, co Miškář vykombinoval celou situaci s Janem Eberlem, který zblízka s přehledem zakončil. Hned o půl minuty později se trefil po Tamášiho přihrávce Aleš Jergl a sedmička byla na světě.

Výhrou 7:0 se tak Mountfield ideálně naladil na start extraligy, který ho čeká 15. září na ledě brněnské Komety. Přípravu zakončil s bilancí šesti výher a tří proher, z nichž dvě byly na turnaji v Sursee.

Přípravné utkání - pátek 8. září, Erste Bank Arena, Vídeň (AUT)

spusu Vienna Capitals vs. Mountfield HK 0:7 (0:4, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 0:40 Blain, 2:11 Lalancette (Smoleňák, Perret), 14:46 Okuliar (Tamáši, Jergl), 16:24 Miškář, 45:14 Tamáši (Perret), 50:56 Eberle (Miškář, R . Pavlík), 51:25 Jergl (Tamáši). Vyloučení: 3:3. Bez v yužití.

Sestavy:

Vídeň: Stéen – Heinrich, Warg, Fischer, Brunner, Hackl, Drugge, Posch, Pallierer – Cheek, Ticar, Hartl – Antal Wallner, Preiser – Kainz, Eriksson, Zusevics – Steigler, Kromp, Piff.

Mountfield HK: Bartošák – Marcel, Freibergs, Kalina, Blain, Pavelka, F. Pavlík, Gaspar, Jank – R. Pavlík, Miškář, Eberle – Okuliar, Tamáši, Jergl – Perret, Lalancette, Smoleňák – Zachar, Pilař, Chalupa – Pajer .

Tomáš Kalas, mountfieldhk.cz
tomas.kalas@salonkyhk.cz
Foto: Martina Bednar