Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Jen v sedmi. Královští sokoli vzdorovali soupeři. Drželi se statečně

14. 11. 2021

page.Name
Po dvouzápasové pauze způsobené nákazou coronaviru se do ligové soutěže vrátili basketbalisté Hradce Králové. Královští sokoli odcestovali k utkání 13. kola Kooperativa NBL v notně oslabené sestavě a byť ze sebe vydali maximum, v tabulce třetímu USK Praha podlehli 89:104.

Sedm statečných, jako v legendárním westernu, vyrazilo bojovat na pražskou Folimanku. Nákazy coronaviru se ještě celý tým Královských sokolů nezbavil. Jen z domova utkání sledovali Tomáš Mráz, Jiří Šoula, David Škranc a také kapitán Ondřej Peterka, který hradeckým basketbalistům chyběl v ostrém zápase poprvé po tři a půl letech.

„Pro nás bylo těžké hrát na horké půdě v Praze. Domácím se tady daří a my jsme nehráli čtrnáct dní pět na pět. Tak to je,“ uvedl po utkání trenér Lubomír Peterka, jehož tým neodehrál předchozí zápasy v Brně a s Ústím nad Labem.

Kooperativa NBL – 13. kolo:

  • USK Praha – Královští sokoli Hradec Králové 104:89 (30:26, 62:40, 85:61). Nejvíce bodů: Kyzlink 24, Mangas 17 - Pešaković 26, Sedmák 18, Vujović 16, Goga 14.

Tým USK měl cestu k vítězství snadnější, byť hrstka hradeckých hráčů ze sebe vydala všechno a snažila se Pražanům vzdorovat. „Chvílemi jsme je dokázali přibrzdit, ale chvílemi to byl střelecký koncert. Hráči USK dneska fantasticky stříleli trojky. Výsledek je nakonec pro nás ještě přijatelný,“ hodnotil utkání hradecký kouč.

Po první čtvrtině sokoli prohrávali jen o čtyři body (26:30), ale do přestávky domácí bodově odskočili na vedení 62:40. „U nás je asi největším pozitivem to, že jsme v poločase byli v utkání a nevzdali jsme se. Druhý poločas jsme bojovali, vydali jsme se, bylo to náročné v sedmi lidech. Nevím moc, co mám k tomu říct. Je to těžké. Korona nás dost oslabila,“ přiznal Adam Goga, autor 14 bodů v utkání.

USK Praha nakonec zvítězil 104:89. V Hradci, který v tabulce zůstal na sedmé pozici, ale teď myslí na úplně jiné věci. „My se soustředíme na to, abychom se jako tým dali dohromady a zvládli klíčová utkání,“ poukázal trenér Peterka.

Již v úterý 16. listopadu Hradečtí nastoupí k odloženému duelu v Brně (17.30), kam také odcestují v ještě ne úplně kompletním složení.   

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Facebook Královských sokolů, bkhk.cz