Sobota

24. února 2024

Nyní

10°

Zítra

10°

Svátek má

Královští sokoli padli v Kolíně, pohřbily je trojky

2. 12. 2021

page.Name
Basketbalisté Hradce Králové se po reprezentační přestávce vrátili do Kooperativa NBL porážkou. Královští sokoli prohráli v utkání 15. kola na palubovce Kolína 68:86, když domácí zlomili duel ve druhé půli pěti trojkami během pěti minut. „Začátek třetí čtvrtiny nás pohřbil," přiznal trenér Lubomír Peterka.

Basketbalisté Hradce Králové reprezentační přestávku přivítali poté, co v jejich týmu ve druhé polovině listopadu řádil covid, který řadu hráčů uvalil do karantény. K tréninku se jich v některých dnech dostavilo jen šest. To už je ale pryč a Královští sokoli hodlali v Kolíně navázat na poslední výhru nad Jindřichovým Hradcem (102:85). V pauze se dali do kupy a také potrénovali.

První polovina zápasu 15. kola nejvyšší soutěže NBL ovšem výživný basketbal nepřinesla, domácí první dvě čtvrtiny ovládli v poměru 30:23. „Už od začátku jsme se nedokázali dostat do hry, dát za první poločas 23 bodů, mít z prvních pěti našich útoků nulu - to bylo strašný. Naprosto jsme propadli v útoku. Relativně slušně jsme do půle ubránili na 30 bodů," hodnotil utkání trenér Lubomír Peterka. 

Po přestávce se však začaly dít věci. Kolín pěti trojkami za pět minut se vyšvihl do trháku 51:32 a hradecký tým ztrácel půdu pod nohama i pod košem. Trenéru Peterkovi nepomohlo ani vybrání všech tří timeoutů pro druhou půli během úvodních osmi minut. Navíc se vyfauloval Peďa Stamenković, jedna z ústředních opor.V závěru sice Královští sokoli manko trochu stáhli, ale výsledkem byla prohra 68:86.

NBL basketbalistů - 15. kolo:

BC Geosan Kolín – Královští sokoli Hradec Králové 86:68 (15:10, 30:23, 62:40). Nejvíce bodů: Číž 27, Mareš 19 - Pešaković 19, Pavlović 13, Škranc 11, Sedmák 10.

„Začátek třetí čtvrtiny nás však pohřbil – byl to stejný obrázek jako na začátku prvního poločasu. Domácí si vytvořili komfortní náskok a naprosto zaslouženě vyhráli," poznamenal Lubomír Peterka.

Spokojen nebyl ani Adam Goga, autor pěti bodů v zápase. „O výsledku rozhodly naše špatné vstupy do poločasu, kdy jsme asi tři minuty nedali koš. Dále jsme měli čtyři nebo pět vyložených pozic, které jsme zkrátka neproměnili, a za první poločas jsme dali 23 bodů, což je náš nejhorší výkon v sezoně. Poté přišel vstup do druhého poločasu, kde jsme během třech minut dostali 15 bodů, soupeř se dostal na rozdíl 20 bodů, a už to bylo těžké dohánět. Dnes rozhodl náš špatný výkon," řekl Goga.

V dalším utkání Královští sokoli přívítají v neděli v Třebši tým Opavy (18).  

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Facebook Královských sokolů