Čtvrtek

28. září 2023

Nyní

16°

Zítra

13°

Svátek má

Evropský šampionát volejbalistek do 17 let skončil v Hradci triumfem Itálie

25. 7. 2022

Evropský šampionát volejbalistek do 17 let skončil v Hradci triumfem Itálie 0 snímků
Triumfem volejbalistek Itálie skončilo v Hradci Králové mistrovství Evropy hráček do 17 let. Tým z Apeninského poloostrova ve finále v hale TJ Slavia porazil Turecko 3:1. Bronz získaly Němky. Český výběr skončil v konečném pořadí turnaje jedenáctý.

Do víkendových bojů o medaile na mistrovství Evropy volejbalistek do 17 let, které hostila hala TJ Slavia Hradec Králové, už český tým nezasáhl. Svoji pouť turnajerm skončil v základní skupině.

Na zlaté medaile nakonec dosáhly Italky, které v nedělním finále porazili Turecko 3:1, když si nechaly utéct pouze druhý set. Oba finalisté se do boje o titul dostaly ze skupiny hrané v Prostějově, který byl spolupořadatelem šampionátu kadetek.

Čtěte také: Evropský volejbal v Hradci: Diváci nám moc pomáhají, říká Pragerová

 

Na soupeře českého týmu v „hradecké" skupině - Srbsko a Německo - zbyl pouze zápas o bronzové medaile. Na cenný kov dosáhly Němky, které soupeře přetlačily rovněž 3:1.

Účastníci po skončení turnaje, v němž mladé češky vedené trenérem Petrem Klárem obsadily konečné jedenácté místo, hodnotily vysokou úroveň šampionátu i z hlediska organizátorů, kteří při přípravě odvedli velký kus práce. Medaile předávali představitelé Královéhradeckého kraje a města v čele s primátorem Alexandrem Hrabálkem a další hosté.

České volejbalistky sice ani jednou na turnaji nevyhrály, ale odnesly si cennou zkušenost. „Motivuje mě, když vidím, jak ostatní týmy tady hrají. Ráda bych se proto zlepšovala a jednou se dostala i do zahraničí. Mým snem je Itálie,“ ukázala na zemi čerstvých držitelek zlata nahrávačka Anna Pragerová, hráčka Hronova, která byla jedinou východočeskou rodačkou v reprezentačním výběru.

ME volejbalistek do 17 let v Prostějově a Hradci Králové:

Finále: Itálie - Turecko 3:1 (16, -23, 20, 22).

O 3. místo: Německo - Srbsko 3:1 (21, 20, -21, 16),

Další pořadí: ...11. Česko.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Ondřej Driml/cvf.cz