Pátek

8. prosince 2023

Nyní

-3°

Zítra

Svátek má

Lvice touží urvat bronz. Sérii s KP Brno začnou před kamerami

4. 4. 2022

page.Name
S jasným cílem – získat bronzové medaile – vyrukují basketbalistky Sokola Hradec Králové do série o třetí místo proti KP Brno. A Lvice začnou stylově. První zápas sehrají dnes od 18.45 hodin v domácí hale na Eliščině nábřeží před kamerami České televize. „Předpokládám, že série bude hodně vyrovnaná," říká trenérka Romana Ptáčková.

Po základní části, v níž obsadily třetí místo, basketbalistky Sokola Hradec Králové pošilhávaly po účasti ve finále. V semifinále jim ovšem stopku vystavily Žabiny Brno, které sérii vyhrály 3:0 na zápasy. Nutno poznamenat, že Lvice dohrávaly ve značně oslabené sestavě.

V souboji o bronz Východočešky čeká druhý brněnský celek KP, který v semifinále stejným poměrem (0:3) vypadl s mistrovským USK Praha. První utkání série hrané na tři vítězné zápasy Lvice odehrají v úterý v domácí hale na Eliščině nábřeží od 18.45 hodin. Zápas vysílá stanice ČT sport.

„Mrzí mě, že semifinále play off nás nezastihlo v úplně nejlepší sportovní ani zdravotní formě,“ řekla trenérka Romana Ptáčková bezprostředně po třetím utkání na půdě Žabin.

Cíl je naprosto jasný – získat bronzové medaile. V základní části Lvice skončily třetí, jejich soupeř KP Brno hned o příčku za nimi. Oba vzájemné zápasy vyhrál Hradec (68:60 a 81:77).

„Před sezonou bychom to brali, že budeme hrát o jakoukoliv medaili. Předpokládám, že série bude hodně vyrovnaná a těsná. Tým KP Brno vyjma semifinále s USK Praha podává velmi dobré výkony, což předvedl i ve čtvrtfinále, kde Brňanky odehrály ve výborné formě zápasy proti pražské Slavii,“ poukázala Romana Ptáčková.

Lvice, které letos vyhrály Federální pohár na Slovensku a získaly bronz v Českém poháru, řešily v minulých týdnech zdravotní patálie. Nyní už se stav týmu pomalu zlepšil. „Hráčky se střídaly na marodce. Nebyly jsme schopny trénovat v kompletní sestavě. Nicméně teď už jsme byly všechny na tréninku, ale některé hráčky mají tréninkové manko,“ uvedla hradecká trenérka.

Hradec Králové vs. KP Brno

 • Základní část ŽBL: Basketbalistky Hradce Králové skončily třetí, tým KP Brno čtvrtý. O pořadí mezi soupeři rozhodly vzájemné zápasy, které dvakrát vyhrály Lvice (68:60 a 81:77).
 • Semifinále: Oba týmy série play off shodně prohrály 0:3 na zápasy - Hradec s brněnskými Žabinami a KP Brno nestačil na mistrovský USK Praha.
 • Čtvrtfinále: Hradecké Lvice přetlačily Chomutov 3:2 na zápasy, moravský celek zase vyřadil Slavii Praha (3:1).

V Hradci věří, že se tým zase vrátí na vítěznou vlnu. „Herně jsme se trápily. Doufám, že zápasy o bronz budou o něčem jiném, tým k tomu přistoupí jinak a konečně navážeme na lepší výkony,“ přeje si Romana Ptáčková.

První utkání bude před televizními kamerami. Může to mít nějaký dopad na výkon? „Doufám, že to vliv mít nebude,“ usmála se hradecká trenérka. „Tohle jde mimo nás,“ dodala.

A co souboj o bronz rozhodne? „Úspěch vždy závisí na obraně, doskakování a pak na schopnosti hráček co nejlépe využít herní pozice, které se jim naskytnou a zvolit správně řešení. Rozhodnou také osobnosti,“ poukázala Romana Ptáčková.  

Tým KP Brno také nebyl v uplynulém období kompletní. „Pauza po semifinále, které jsme museli odehrát bez čtyř stabilních opor, byla krátká a naše marodka se moc nevyprázdnila, naopak se rozšířila o dorostenku Koppovou. Snad už bude k dispozici alespoň stěžejní rozehrávačka, libanonská reprezentantka Rebecca Aklová,“ uvedl brněnský generální manažer Richard Foltýn.

Bitva o bronz v Ženské basketbalové lize může začít.

O 3. místo v ŽBL

 • 1. zápas - úterý 5. dubna, 18.45 (ČT sport):
  Hradec Králové - KP Brno
 • 2. zápas - sobota 9. dubna, 15.30:
  KP Brno - Hradec Králové
 • 3. zápas - úterý 12. dubna:
  Hradec Králové - KP Brno
  Případně:
 • 4. zápas - čtvrtek 14. dubna:
  KP Brno - Hradec Králové
 • 5. zápas - sobota 16. dubna:
  Hradec Králové - KP Brno

Pozn.: Série se hraje na tři vítězné zápasy

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Luboš Lorinc/hradeckelvice.cz