Úterý

21. března 2023

Nyní

12°

Zítra

17°

Svátek má

Magický koš Peterky přes celé hřiště Hradci k výhře nepomohl

20. 10. 2022

page.Name
Výsledkově se basketbalistům Hradce Králové na palubovce Ústí nad Labem nedařilo, Královští sokoli v 5. kole nejvyšší soutěže prohráli 77:110, přesto jeden výrazný okamžik v zápase zanechali. Kapitán Ondřej Peterka vstřelil koš magickou trefou přes celé hřiště. V sobotu do domácí haly Východočechů v Třebši dorazí vedoucí Děčín.

Před přestávkou zápasu v Ústí nad Labem kapitán basketbalistů Hradce Králové Ondřej Peterka takřka přes celé hřiště vyslal střelu na koš soupeře a míč propadl obroučkou. Byl to magický moment utkání, spektakulární rána, ovšem ke smůle Královských sokolů už bylo o osudu utkání 5. kola nejvyšší soutěže rozhodnuto. Domácí Sluneta od začátku nasadila k trháku a nakonec vyhrála vysoko 110:77.

O výsledku bylo jasno ještě daleko dřív, než přišla parádní Peterkova střela. Východočechům chyběl Vlahovič a hned v první minutě utrpěl po souboji nešťastné zranění kolena David Škranc, jedna z opor hradeckého týmu, který rozjel sezonu s průměrem 16 bodů na utkání a měl nakročeno k osobnímu rekordu.

„David má v koleně vodu a má potíže se šlachou, nebo úponem, ale neměly by to být vazy. Musí ovšem zůstat sedm až deset dní bez pohybu,” uvedl den po utkání trenér Lubomír Peterka.

A jelikož Královští sokoli dorazili na sever Čech bez Vlahoviče i Svojanovského, k nimž se přidal zmíněný Škranc, palebná síla týmu řádně poklesla. Ústečtí byli navíc při chuti a po první čtvrtině vedli 34:20 a v poločase 62:44.

„Gratuluji Ústí k velmi jednoduchému vítězství. Domácí hráli daleko lépe než poslední zápas na Slavii, ale my jsme jim to umožnili, hlavně v prvním poločase. Rozhodilo nás rychlé zranění Davida Škrance, tam jsme začali najednou zmatkovat, a než jsme se rozkoukali, bylo to o 15 bodů a pak už to byl válec, domácí trefovali jednu trojku za druhou a my jsme nebyli schopni je zastavit nebo alespoň faulovat,“ přiznal Lubomír Peterka.

Přestože se hradečtí basketbalisté zvedli, ústeckou střeleckou mašinu už zastavit nemohli. „Druhý poločas jsme měli relativně slušný nástup, stáhli jsme to na 15 bodů, ale pak to prostřídám a noví hráči to prostě nebyli schopni udržet, takže nakonec zase takhle vysoké vítězství domácích, ale naprosto zasloužené,“ dodal Lubomír Peterka.

Zklamaný byl rozehrávač Adam Goga. „Jako první bych chtěl pogratulovat Ústí k první výhře, určitě to bylo zasloužené. Od nás velmi špatný, až ostudný výkon, dost ovlivněný tím, že se hned na začátku zranil David Škranc a s tím, že máme stále mimo hru Vlahoviče a Svojanovského, se nám hodně zúžila rotace a bylo těžké s Ústím držet krok. K tomu jsme kupili jednoduché chyby a v obraně jsme byli jak namalovaní a Ústí si dávalo koš za košem. My teď musíme do dalších zápasů nastoupit jako úplně jiné mužstvo a hrát absolutně něco jiného, protože s takovým výkonem bychom měli problém i v první lize,“ nebral si servítky Goga.

V dalším utkání basketbalisté Hradce Králové přivítají v sobotu 22. října v domácí hale v Třebši tým Děčína, který porazil mistrovský Nymburk a vede tabulku. Zápas začíná v 17 hodin. 

Liga basketbalistů – 5. kolo:

Ústí nad Labem - Královští sokoli HK 110:77 (34:20, 62:44, 83:65)

Body: Svejcar 32, Martin 20, Pecka 15, Johnson 13, Haiblík 9, Karlovský a Callahan po 8, Gabriel 3, Maděra 2 – Šturanovič 23, Mandalinić 17, Peterka 10, Kábrt 10, Goga 8, Dvořák 7. Rozhodčí: Kec, Scholze, Melichárek. Trojky: 14:3. TH: 17/12 – 30/18. Fauly: 25:18. Doskoky: 46:28. Diváci: 620.

 

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: bkhk.cz