Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Královští sokoli čekají na konec karantény a vyhlížejí Nymburk

9. 2. 2022

page.Name
Potřetí v letošní sezoně zažívají covidovou karanténu basketbalisté Hradce Králové, kteří se do zápasového kolotoče NBL vrátí sobotním střetem s mistrovským Nymburkem. „Karantény se pro nás stávají tak trochu rutinou," přiznal trenér Lubomír Peterka. Královští sokoli chtějí českého obra potrápit stejně, jako se jim to naposledy povedlo v pohárovém utkání.

Basketbalisty Hradce Králové v letošní sezoně NBL provází covid až příliš často. Královští sokoli jsou v tomto týdnu v karanténě, celkově již potřetí a odložen měli středeční zápas s USK Praha, již předtím nehráli s Ústím nad Labem. Do akce vyrazí v sobotu 12. února domácím duelem proti mistrovskému Nymburku (18.00, Třebeš).

Poslední střet hradeckého týmu s nymburským mistrem, jenž tuzemské nejvyšší soutěži kraluje 17 tituly v řadě, se uskutečnil před třemi týdny ve čtvrtfinále Českého poháru. Královští sokoli giganta potrápili a nakonec padli se vztyčenou hlavou v poměru 75:80, což byl zatím jejich nejlepší výkon v soubojích s favoritem.

„S Nymburkem jsme naposledy odehráli velmi dobrý zápas, proto i do tohoto utkání nastoupíme se sebevědomím. Nyní již víme, že i s mistrovským týmem můžeme hrát vyrovnaně. I když si myslím, že tentokrát už nás soupeř nepodcení,“ je si vědom trenér Lubomír Peterka, jehož tým sehrál naposledy vítězný zápas v Kolíně (86:80) a vstoupil úspěšně do nadstavby.

Hradečtí vyhráli šest z posledních sedmi utkání, když jedinou prohru jim uštědřil právě Nymburk, a v tabulce NBL jsou na skvělém pátém místě.

„Náš tým bude po další karanténě, již třetí v sezoně. Ty už se pro nás stávají tak trochu rutinou. Proto věřím, že se s herní a tréninkovou pauzou vyrovnáme stejně dobře jako s tou poslední,“ dodal trenér Peterka k sobotnímu souboji s Nymburkem.

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Facebook Královských sokolů