Pátek

9. června 2023

Nyní

21°

Zítra

21°

Svátek má

Lvice ve finále Federálního poháru padly. Zlato berou Žabiny Brno

13. 3. 2023

page.Name
Hradecké Lvice prohrály finále Federálního poháru s týmem Žabiny Brno 77:101 a nenavázaly tak na loňský úspěch, kdy tento turnaj ovládly. Brňanky se dostaly na koně už v první čtvrtině a do poločasu se stihly lvicím vzdálit o více než 20 bodů. Třetí část zlomila veškerý odpor hradeckých basketbalistek, a tak už se poslední čtvrtina spíše dohrávala, protože do ní brněnský tým nastupoval s náskokem 37 bodů.

Obhajoba se nekonala. Hradecký tým podlehl favoritkám, které naposledy porazil téměř před dvěma roky. Brňanky do zápasu vstoupily lépe a během první čtvrtiny si stihly vypracovat solidní 12bodový náskok. Ve druhé části se lvice nadechovaly k odporu, za stavu 40:33 už byly na dostřel a domácí publikum hnalo své oblíbenkyně za vyrovnáním. Pak ale přišla nevídaná série brněnských basketbalistek, Hradci nepovolily do poločasu už ani bod a samy jich nasázely 15. Poločasové skóre tak bylo 55:33.

Po poločase se lvice snažily hrát aktivněji, bylo to však marné. Soupeřky ukázaly, proč v ligové sezóně skončily druhé, hned za suverénním USK Praha a Hradečačky přejely i ve třetí čtvrtině. Poslední část tak byla spíše formalitou, hradecký tým ji vyhrál v poměru 24:11. Žabiny Brno se tak staly vítězkami federálního poháru, na Hradec zbylo pouze stříbro. Lze tedy očekávat, že příští rok se bude Federální pohár konat na brněnské palubovce.

Nejlepšími hráčkami Hradce v zápase byly reprezentantky Alena Hanušová a Kateřina Zeithammerová. Zkušená Hanušová si připsala 14 bodů a šest doskoků, 20letá Zeithammerová zapsala v utkání 13 bodů, čtyři doskoky a pět asistencí.

V dalších zápasech porazila pražská Slavia Ružomberok 77:65, Slavia Bánská Bystrica zvítězila proti Šamorínu 69:34 a bronzovou medaili vybojovaly Piešťany, když přemohly semifinálového soupeře Hradce z KP Brno 64:59.

Celkové umístění týmů ve Federálním poháru

Umístění Tým
1. místo Žabiny Brno
2. místo Sokol Hradec Králové
3. místo Piešťanské Čajky
4. místo KP Brno
5. místo Slávia Bánská Bystrica
6. místo Šamorín
7. místo Slavia Praha
8. místo Ružomberok

 

Lvice se budou muset z porážky ve finále poháru oklepat, protože už tuto sobotu je čeká první zápas čtvrtfinále play-off proti KP Brno. Semifinálový zápas proti Brňankám lvice ovládly, podaří se jim na to navázat i ve vyřazovacích bojích?

 

Federální pohár - finále

Hradecké lvice - Žabiny Brno 77:101 (33:55)

Body: 

Hradecké lvice: Hanušová 14, Zeithammerová 13, Fišerová 10, Effangová 7, Havrylchyková 7, Velichová 7, Zavázalová 7, Pokorná 6, Vojtíková 6

KP Brno:  Holmesová 22, Stoupalová 20, Cunaneová 17, Hamzová 11, Záplatová 11, Vacková 7, Kněževičová 6, Šoukalová 5, Mezihoráková 2.

Další zápasy: O 7. místo: Slavia Praha - Ružomberok 77:65; o 5. místo: Slavia Bánská Bystrica - Šamorín 69:34; o 3. místo KP Brno - Piešťanské čajky 59:64

 

Matěj Holaň
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: zbl.basketball