Úterý

6. června 2023

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Hradec byl blízko výhře nad USK. V poslední vteřině však udeřil Vyroubal

2. 4. 2023

page.Name
Královští sokoli prohráli v zápase 10. kola nadstavbové části NBL s USK Praha těsně 91:92 a jejich šance na přímou záchranu v lize se tak opět ztenčily. Utkání bylo nebývale vyrovnané, sokoli vedli ještě několik vteřin před závěrečnou sirénou o dva body. Neproměněné trestné hody však daly poslední šanci hráči domácího týmu Marku Vyroubalovi, který z velké dálky trefil neuvěřitelnou trojku. Přisoudil tak svému týmu desáté vítězství z deseti zápasů v rámci nadstavby.

Infarktový závěr zápasu jako by reflektoval celou sezónu Královských sokolů. Štěstí se jim vyhýbá obloukem, v rozhodujících momentech vždy přeje soupeři. I tentokrát byl šťastnější oponent, pražské USK doma uhájilo výhru a také neporazitelnost v rámci nadstavby.

Pražanům zápas zachránil v poslední vteřině Marek Vyroubal, který trefil tak trochu po „curryovsku“ trojku z velké vzdálenosti. Nutno řici, že střela to byla opravdu krásná, určitě by jí nepohrdl ani vyhlášený střelec ze zámořské NBA.

 

„Bohužel rozhodla poslední střela. My se nemáme za co stydět. Nechali jsme tam všechno a bojovali jsme až do konce. Je to pro nás velká škoda, ale musíme takhle bojovat i dál. Věřím, že zvládneme baráž a v soutěži se udržíme,“ řekl smířeně v pozápasovém rozhovoru kapitán sokolů Ondřej Peterka. Vyroubalova paráda totiž hradecký tým s téměř definitivní jistotou odsoudila k barážovým povinnostem.

Příští sobotu vyzvou sokoli Olomoucko na jejich palubovce a pokud se chtějí zachránit, budou muset nejen zvítězit, ale ještě k tomu soupeře deklasovat o více než 40 bodů. Vzhledem k tomu, že Hradec s Olomouckem prohrál všechny tři dosavadní souboje v nadstavbě, jsou šanci na přímou záchranu pro sokoly prakticky nulové.

Tabulka po 10. kole nadstavbové části (zápasy, vítězství, porážky)

9. USK Praha 32 20 12
10. Slavia Praha 32 12 20
11. Olomoucko 32 7 25
12. Hradec Králové 32 5 27

 

Zápas s USK ale přinesl pro Hradec spoustu pozitiv. Hradeckým se dařilo hrát vyrovnanou partii s nejsilnějším celkem jejich nadstavbové skupiny, chvílemi dokonce Pražany přehrávali. Velkou zásluhu na tom měl Tomás Cavallero, který zapsal skvělých 20 bodů. Hned za ním byl balkánský tandem Šturanovič – Solevič, který dohromady nasbíral 36 bodů.

„Chtěl bych pogratulovat svým hráčům. Dnes jsme udělali vše, co bylo v našich silách. Bohužel to nevyšlo. Mrzí mě ty trestné hody, které nás trápí, ale musíme se dívat dopředu. Na tento výkon bychom měli navázat i příště a ukončit sezónu tak, jak všichni chceme, aby skončila,“ pochválil své svěřence za dobrý výkon trenér sokolů Richard Kucsa.

Nejlepším hráčem zápasu byl však suverénně Američan Pipes, který za Pražany nastřílel neskutečných 36 bodů. Hrdina posledních vteřin Vyroubal zapsal 23 bodů, čímž se stal druhým nejproduktivnějším hráčem utkání.

 

 

NBL – 10. kolo nadstavbové části

USK Praha - Hradec Králové 92:91 (46:44)

Tělo:

USK Praha - Trubky 36, Vyroubal 23, Okauru 13, Petružela 6, Baťovský 5, Vlk 5, Fuxa 4

HK -  Cavallero 20, Šturanovič 19, Solevič 17, Škranc 11, Peterka O. 10, Prskalo 8, Goga 6.

 

Matěj Holaň
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: Královští sokoli/bkhk.cz