Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Sokoli padli i na závěr základní části. Po prohře v Ostravě je čeká play-out

4. 2. 2023

page.Name
Královští sokoli prohráli v rámci 22. kola NBL na půdě Ostravy 83:68 a v konečné tabulce po základní části soutěže se umístili na předposledním, 11. místě. K vítězství Hradeckým nepomohly ani skvělé individuální výkony Davida Škrance a tří balkánských akvizic Šturanoviče, Prskala a Soleviče. Tato čtveřice v utkání zapsala 64 ze 68 bodů, které se hradeckému týmu podařilo vsítit. Sokoly čeká po reprezentační přestávce tzv. play-out, ve kterém se utkají s pražskými kluby ze Slavie a USK a s výběrem Olomoucka.

Sokolům se nepodařilo ani napodruhé porazit Ostravu, která si i díky dnešnímu výsledku zajistila účast v předkole play-off. Zápas se pro Východočechy nevyvíjel dobře, po první čtvrtině na soupeře ztráceli už devět bodů. Do poločasu stihl moravskoslezský klub svůj náskok navýšit na 16 bodů, poločasové skóre bylo 53:37.

Ve třetí části se sokoli herně zvedli, soupeřům se na konci čtvrtiny přiblížili na 11 bodů a dokázali tak zápas zdramatizovat. Favorit zápasu si však vítězství ve čtvrté čtvrtině s přehledem pohlídal a pojistil si tak osmé místo, které zajišťuje účast v předkole play-off. Skvělý výkon opět předvedly obě nové akvizice hradeckého klubu, Aleksa Solevič a Marko Prskalo. V zápase si balkánští basketbalisté připsali 16, respektive 15 bodů. Pivot Maksim Šturanovič prodloužil svou sérii dvouciferných bodových zápisů na šest zápasů, v utkání nasázel 16 bodů. Nejproduktivnějším hráčem sokolů byl však David Škranc, který své balkánské spoluhráče „porazil“ o jeden bod.

Hradecký klub zakončil sezónu na 11. místě, za nimi bylo už pouze Olomoucko, a to jen díky horším vzájemným zápasům. Právě s hanáckým týmem se s největší pravděpodobností budou sokoli prát o předposlední místo, které zajišťuje místo v příštím ročníku NBL. Poslední celek části poražených bude muset odehrát baráž s vítězem druhé nejvyšší soutěže. Vzhledem k tomu, že se do tabulky skupiny poražených počítají i výsledky ze základní části, mají oba pražské kluby mírný náskok. USK má 10 výher, Slavia 6. Hradec i Olomoucko mají shodně po čtyřech výhrách.

Zajímavostí je, že výběry Hradce a Olomoucka spolu baráž sehrály v sezóně 2016/17. Tehdy se Východočechům do nejvyšší soutěže přes hanácký tým postoupit nepodařilo. Play-out se od minulé sezóny hraje na 12 kol, každý s každým se tak utká čtyřikrát.

NBL – 22. kolo základní části

Ostrava - Hradec Králové 83:68 (53:37)

Body: Ostrava - Morgan 25, Sukhmail 19, Radukič 12, Majerčák 7, Belikov 6, Týml 5, Bohačík 3, Snopek 3, Svoboda 2, Šmíd 1

HK - Škranc 17, Solevič 16, Šturanovič 16, Prskalo 15, Goga 2, Vlček 2.

 

Matěj Holaň
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: Královští sokoli/bkhk.cz

Matěj Holaň
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: Královští sokoli/bkhk.cz