Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Vítězství v derby! Lvice nedaly Trutnovu šanci

19. 2. 2023

page.Name
Hradecké lvice porazily v rámci 17. kola ŽBL rivalky z nedalekého Trutnova 93:55 a porazily je tak i podruhé v sezóně. Basketbalistky Hradce Králové se vedení ujaly hned na začátku zápasu a soupeřky do něj ve zbytku utkání ani jednou nepustily. Na vítězství se nejvýrazněji podílely dvě nejlepší hráčky lvic v průběhu celé sezóny, Kateřina Zeithammerová a Pamela Effangová. Obě zapsaly přes 20 bodů.

Po reprezentační pauze se ŽBL znovu spustila ve svém 17. kole, tedy dvě kola před koncem základní části. Hradecké basketbalistky prožily leden z říše nočních můr, jejich bilance v prvním měsíci roku byla pouhá jedna výhra a pět porážek. Poslední dosavadní zápas proti Ostravě však vyhrály. Na tento výsledek se jim podařilo navázat i ve včerejším klání, v němž lvice rozstřílely rivalky z Trutnova.

I průběh zápasu byl jednoznačný. Hradečačky se do vedení dostaly hned v úvodu a soupeřky do něj již ani jednou nepustily. Poločasové skóre 47:32 možná ještě dávalo trutnovským fanouškům naději na obrat, lvice však třetí čtvrtinu zvládly bravurně a vyhrály ji 27:9. V poslední části si velký náskok s přehledem pohlídaly a mohou se tak radovat z druhého ligového vítězství v řadě.

Lví podíl na vítězství měl tandem basketbalistek, který svůj tým bodově i herně táhne v průběhu celé sezóny. Kateřina Zeithammerová vstřelila 22 bodů, Pamela Effangová jich nastřádala 21 a k tomu přidala skvělých 8 doskoků. Další česká reprezentantka Alena Hanušová zaznamenala 15 bodů a 7 doskoků.

Lvice se v tabulce posunuly na páté místo a předskočily tak Slavii Praha. Ta však má ještě zápas k dobru. Poslední zápas základní části odehrají hradecké basketbalistky 4. března, kdy vyrazí do Brna vyzvat tým Králova Pole.

ŽBL - 17. kolo základní části

Hradec Králové - Trutnov 93:55 (47:32)

Body:

HK - Zeithammerová 22, Effangová 21, Hanušová 15, Velichová 15, Levínská 7. Pokorná 4, Vlachová 4, Zavázalová 4, Fišerová 2

Trutnov - Gaislerová 17, Kozumplíková 13, Fisherová 11, Malcolmová 4, Vítová 4, Northcross-Bakerová 3, Šmahelová 2, Seifrtová 1.

 

Matěj Holaň
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: Hradecké lvice/hradeckelvice.cz