Středa

29. března 2023

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Zlepšený výkon pod novým trenérem vítězství nepřinesl. Sokoli podlehli USK

18. 2. 2023

page.Name
Královští sokoli prohráli v zápase čtvrtého kola části poražených s USK Praha 70:80. Na vítězství v ligovém zápase tak čekají již devět zápasů. Zápas proti USK byl prvním zápasem na lavičce Hradce pro slovenského trenéra Richarda Kucsu. Hradecké i přes prohru může těšit fakt, že hlavní rival v boji o záchranu z Olomoucka taktéž prohrál svůj zápas. Olomoucko Slavii podlehlo 81:96. Hradecký tým bude v záchranářské misi pokračovat až v březnu po reprezentační pauze.

Vliv nového trenéra byl znát hned v závěru první čtvrtiny, kdy se hradecký outsider dokázal dostat do vedení a čtvrtinu vyhrát. Pražský mančaft ale dokázal náporu Hradeckých odolat a v poločase už měl vedení na své straně. Nakonec rozhodla třetí třetina, ve které dali Hradečtí pouhých 9 bodů. „Měli jsme bodový výpadek v druhé a začátkem třetí čtvrtiny. To nás stálo lepší výsledek nebo vyrovnanější koncovku. Máme na čem pracovat,“ řekl ke klíčové části zápasu nový hradecký kouč Richard Kucsa.

V poslední části si sovy, jak se přezdívá pražskému USK, vedení s přehledem pohlídaly a mohou se tak radovat ze čtvrtého vítězství ze čtyř zápasů v rámci nadstavbové části. Hradec je na tom přesně naopak, v dosavadním průběhu play-out se mu nepodařilo zvítězit ani jednou. Dnešní výkon by však mohl fanouškům sokolů dát důvod k optimismu, jelikož se zlepšily všechny aspekty hry hradeckého mužstva.

„Hráčům děkuji za přístup a energii. Pokud toto má být bod, na kterém budeme pracovat, budu spokojený. V dalším zápase se budeme chtít zase zlepšit a sahat po výhře, kterou potřebujeme,” předložil plán do příštích zápasů Kucsa. Největší rozdíl oproti minulým zápasům byl v nasazení. Basketbalisté Hradce byli především v první čtvrtině jako polití živou vodou, dařilo se jim na obou stranách hřiště. Výrazné zlepšení přišlo v defenzívě, útočnou bilanci pokazila slabá pasáž ve druhé a třetí čtvrtině.

„Byli jsme v utkání po celou dobu. To je dobré. Měli jsme spoustu dobrých minut v útoku i obraně. Nesmíme nad tímto utkáním tak přemýšlet, můžeme ho pustit z hlavy a soustředit se na to příští,“ burcoval tým po zápase Tomás Cavallero. Společně s Maksimem Šturanovičem se stal nejlepším střelcem hostujícího celku, přes 10 bodů se dostali ještě Ondřej Peterka a Aleksa Solevič.

Před reprezentační pauzou čeká sokoly ještě jeden zápas, v poháru vyzvou Děčín. Shodou okolností jsou válečníci posledním týmem, který sokoli dokázali porazit. Soupeř taktéž nebude do utkání vstupovat v nejlepším rozpoložení, v dnešním zápase totiž podlehl Ostravě 72:93.

NBL – 4. kolo části poražených

USK Praha - Hradec Králové 80:70 (44:42)

Body:

USK Praha - Pipes 26, Bohm 12, Okauru 9, Vyroubal 9, Fuxa 6, Samoura 6, Vlk 5, Petružela 4, Švec 3

HK - Cavallero 17, Šturanovič 17, Peterka O. 10, Solevič 10, Škranc 9, Prskalo 4, Goga 3.

 

Matěj Holaň
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: Královští sokoli/bkhk.cz