Neděle

26. března 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Tělesně postižení sportovci zápolili ve stolním tenisu o pohár města

15. 11. 2022

Tělesně postižení sportovci zápolili ve stolním tenisu o pohár města 31 snímků
Už je to tradice. Tělesně postižení sportovci se opět utkali ve stolním tenisu O pohár města Hradec Králové. Letos klub TJ Čechie Hradec Králové uspořádal už jubilejní 20. ročník. Prvenství v mezinárodním turnaji, kterého se zúčastnily i týmy z Německa, Slovenska a Polska, nakonec putuje do Kolína.

V polovině listopadu klub TJ Čechie Hradec Králové pořádal jubilejní 20. ročník mezinárodního turnaje ve stolním tenisu družstev tělesně postižených sportovců O pohár města Hradec Králové. Akce se konala pod záštitou primátora Alexandra Hrabálka v tělocvičně Speciální základní školy a Praktické školy v Hradci Králové za účasti dvanácti družstev. Kromě českých zástupců dorazil jeden tým ze Slovenska a Německa. Ze sousedního Polska přijely na východ Čech dokonce tři kolektivy.

Vítězem turnaje se nakonec stalo družstvo TJ Labe Kolín A, na druhém místě se umístil polský tým SON Boleslawce a bronzové medaile získal oddíl SK Janské Lázně A. Hned za ním na čtvrté pozici skončil pořádající klub TJ Čechie Hradec Králové.

Turnaje se zúčastnila řada hostů, mezi nimiž byl Arnošt Štěpánek, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje, dále Jiří Pekař, předseda Všesportovního kolegia, nebo Jindřich Vedlich, ředitel Centra pro integraci osob se zdravotním postižením Královéhradeckého kraje. Za média byl přítomen Lubomír Douděra.

Cílem klání ve stolním tenisu bylo kromě sportovních výkonů také seznámit širokou veřejnost s problematikou zdravotně postižených sportovců a přesvědčit je o tom, že i zdravotně postižení občané jsou schopni, pokud se jim vytvoří potřebné podmínky, i přes svůj handicap provozovat sport na velmi dobré úrovni.

Tento turnaj významně přispěl k propagaci města Hradec Králové a Královéhradeckého kraje a přesvědčil přítomné o tom, že město i kraj věnují sportovcům se zdravotním postižením velkou pozornost.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Lubomír Douděra