Čtvrtek

28. září 2023

Nyní

16°

Zítra

13°

Svátek má

Mladá hradecká plavkyně se stala dvojnásobnou mistryní světa!

9. 2. 2022

page.Name
Dvě zlaté medaile veze z juniorského mistrovství světa z Polska plavkyně Plaveckého klubu Hradec Králové Karolína Pleskotová. Talentovaná dívka zvítězila na mistrovství světa v plavání v ledové vodě v závodech na 100 m prsa a 50 m volným způsobem. Pro stříbrnou medaili si navíc doplavala na trati 50 m motýlek.
Obrovských úspěchů dosáhla mladá hradecká plavkyně Karolína Pleskotová na závodech IISA 4th World Championship v polském městě Głogów. Dívka narozená v roce 2007 se v řece Odře stala dvojnásobnou juniorskou mistryní světa v plavání v ledové vodě. 


Karolína Pleskotová zvítězila v závodech na 100 m prsa a 50 m volný způsob. Ve vodě, jejíž teplota nepřesáhla tři stupně Celsia, si doplavala ještě pro stříbrnou medaili na trati 50 m motýlek. Fenomenálních výsledků dosáhla mladá hradecká plavkyně i přesto, že byla ve své kategorii vůbec nejmladší závodnicí.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Plavecký klub Hradec Králové