Sobota

1. října 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Tenisová senzace! Siniaková a Krejčíková míří v Tokiu do finále!

29. 7. 2021 Autor: Foto: Reuters

page.Name
Tenisová dvojka ve složení Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková se na olympiádě v Tokio probojovala do finále! České tenistky v semifinále udolaly Rusky Veroniku Kuděrmětovovou a Jelenu Vesninovou 6:3, 3:6, 10:6 a mohou se tak chystat na finále, které je na programu v neděli.

Ze začátku byl první set poměrně vyrovnaný, pak ale převzaly otěže české reprezentantky a skóre 2:2 nakonec převrátily na úžasných 6:3. 

Druhý set ovládly Rusky, které už od začátku udávaly tempo celé hry. Veronika Kuděrmetovová byla hned od začátku tahounem ruské dvojice. Jako kdyby ji první prohraný set namotivoval k většímu výkonu. Konečný stav druhého setu tak šel na konto Ruskám a skončil 3:6.

Rozhodující supertiebreak, při kterém se k prvnímu podání postavila Barbora Krejčíková a rodačka z Ivančic u Brna načala vyvrcholení zápasu esem. Po ní hned hradecká rodačka Kateřina Siniaková navýšila skóre na 2:0. Ruskám se podařilo srovnat na 2:2, ale to české reprezentantky nenechaly jen tak a nakonec si odnesly výhru 10:6!

Krejčíková se Siniakovou tak v Tokiu minimálně napodobí Janu Novotnou s Helenou Sukovou a Andreu Hlaváčkovou s Lucií Hradeckou, které ve čtyřhře vybojovaly olympijské stříbro. 

Finále sledujte už tuto neděli.

 

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz