Středa

8. února 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Tenistky Siniaková a Krejčíková vyhrály čtyřhru na Turnaji mistryň!

18. 11. 2021

page.Name
Další obrovský úspěch má za sebou české tenisové duo Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková! Na Turnaji mistryň v mexické Guadalajaře se staly vítězkami a na závěr sezóny si přidaly do sbírky letošní pátý deblový vavřín. Siniaková s Krejčíkovu vyhrály na turnaji všech pět zápasů. Ve finále porazily tchajwansko-belgický pár Sie Šu-wej a Elise Mertensovou 6:3 a 6:4

"Byl to úžasný den. Všechno jsme udělaly nejlépe, jak jen šlo. Naše hra fungovala a všechno, co jsme si řekly, se povedlo. Byly jsme velmi dobrý tým," řekla s úsměvem Krejčíková na on-line tiskové konferenci z mexické Guadalajary po finálové výhře. "Vždycky jedeme vyhrát, takže jsme makaly a jsem ráda, že to takhle klaplo a zakončujeme sezonu s touto trofejí," doplnila Siniaková svoji parťačku.

Hradecká rodačka Kateřina Siniaková končí svou sezónu jako světová deblová jednička, Krejčíková bude druhá a společně tak tvoří nejlepší tenisový pár roku. "Moc mě to těší, je to velmi speciální. Dnes to byl velký den a jsem moc ráda, že jsem sezonu uzavřela tímto způsobem," řekla pětadvacetiletá Kateřina Siniaková. 

Celý turnaj v Mexiku a výkon českých tenistek sledovala i Martina Navrátilová, která byla několik let světovou jedničkou ve dvouhře. Obě Češky si její přítomnost užívaly. "Je velmi speciální dostat trofej od Martiny, ke které jsme vzhlížely. Je pro nás velká hrdinka," řekla novinářům Barbora Krejčíková. Barboře Krejčíkové se při ceremoniálu podařilo Martinu Navrátilovou i svou parťačku Kateřinu Siniakovou rozbrečet, když připomněla, že Česká republika ve středu slavila sametovou revoluci, která vedla k pádu komunismu, kvůli kterému musela Navrátilová Česko opustit. "V roce 1989 jsme měli statečné studenty a občany, kteří vyšli do ulic a demonstrovali proti nedemokratickému režimu, který jsme tehdy měli. Jsem ráda, že už tento režim už u nás není a můžeme žít v krásné zemi bez omezení a svobodně," pronesla Krejčíková.

Siniaková s Krejčíkovou v Mexiku završily svou životní sezonu. Před Turnajem mistryň letos vyhrály grandslamové Roland Garros, staly se olympijskými vítězkami v Tokiu a přidaly další dva tituly na okruhu WTA - ovládly Gippsland Trophy a Madrid. Už před finále tak byly nejlepším párem sezony. Kateřina Siniaková v čele celého pořadí čtyřhry nahradí Sie Šu-wej a podruhé v kariéře ukončí rok jako první deblistka světa. 

 

 

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz

zdroj: ČTK, foto: Facebook Český olympijský tým