Čtvrtek

2. února 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Tenistky Siniaková s Krejčíkovou obdržely další světové ocenění

7. 12. 2021

page.Name
Skvělý rok zakončila Kateřina Siniaková dalším světovým oceněním. Rodačka z Hradce Králové byla spolu s Barborou Krejčíkovou vyhlášena Ženskou tenisovou asociací (WTA) nejlepším deblovým párem uplynulé sezony.

České tenistky Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková prožily ve čtyřhře vydařený rok. Slavily grandslamový titul na Roland Garros v Paříži a předtím ovládly akce Gippsland Trophy v Melbourne a v Madridu.

Velký úspěch zaznamenaly v létě, kdy na olympijských hrách v Tokiu vybojovaly zlaté medaile a sezonu uzavřely triumfem na Turnaji mistryň. Siniaková ukončila rok jako světová deblová jednička a Krejčíková je s minimálním odstupem dvojkou.

Krejčíková díky vítězství na antukovém Roland Garros získala po životní sezoně také individuální cenu - podle WTA se stala hráčkou s největším zlepšením. Rodačka z Brna se objevila i v nominaci na hráčku roku, tou se ale podruhé v kariéře stala světová jednička Ashleigh Bartyová z Austrálie. Nováčkem roku je senzační šampionka US Open Britka Emma Raducanuová a Španělka Carla Suárezová obdržela ocenění za návrat sezony.

Pětadvacetiletá Krejčíková, která má již tři ceny organizace WTA, se spolu se Siniakovou staly nejlepším párem čtyřhry i v roce 2018. A nyní svůj úspěch zopakovaly. Jsou nejlepší deblovou dvojící v sezoně.

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Z
droj: ČTK, foto: Ondřej Littera