Sobota

1. října 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Hradec má zlato! Siniaková s Krejčíkovou ovládly v Tokiu čtyřhru

1. 8. 2021

page.Name
7:5 a 6:1, to jsou výsledky finálového tenisového boje, ze kterého si česká dvojice Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková odnáší zlatou olympijskou medaili! Postaraly se tak o první český tenisový olympijský triumf v historii. Česká výprava v Tokiu slaví už čtvrtou zlatou medaili.

Začátek utkání se Švýcarkami Belindou Bencicovou a Viktorijí Golubicovou byl poměrně vyrovnaný. Rozhodující byl až druhý set, který české hráčky naprosto ovládly. Dominovaly nejen při svém podání, ale dařilo se jim ukořistit cenné body z raket švýcarských hráček.

Po hodině a šestadvaceti minutách se našemu páru podařilo proměnit pátý mečbol a pro Českou republiku tak vybojovaly už čtvrtou zlatou olympijskou medaili.

„Je to nejlepší pocit. Hrozně si vážím toho, že se nám to povedlo, protože to očekávalo asi hodně lidí, ale tento týden byl opravdu těžký, měly jsme spoustu složitých zápasů a musely jsme se o to poprat. Jsem ráda, že tu medaili máme,“ popisovala novinářům své pocity hradecká rodačka Kateřina Siniaková.

Česko tak slaví první tenisové zlato z olympijských her v samostatné historii země.

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz
Foto: Facebook Český olympijský tým