Pátek

8. prosince 2023

Nyní

-3°

Zítra

Svátek má

Trofej i pro Hradec. Siniaková s Krejčíkovou ovládly Wimbledon

11. 7. 2022

page.Name
Další velká trofej! Tenistka Kateřina Siniaková, rodačka z Hradce Králové, vyhrála spolu s Barborou Krejčíkovou slavný Wimbledon. Český deblový pár ve finále porazil nejvýše nasazenou dvojici Belgičanku Elise Mertensovou, Číňanku Čang Šuaj 6:2, 6:4. „Nemůžu uvěřit tomu, co se stalo. Jsem nadšená a vděčná," prohlásila Siniaková.

Jméno tenistky Kateřiny Siniakové je podepsané pod dalším velkým vítězstvím. Šestadvacetiletá rodačka z Hradce Králové vyhrála spolu s Barborou Krejčíkovou slavný Wimbledon. České deblistky, které byly turnajovými dvojkami, porazily ve finále nejvýše nasazený pár Belgičanku Elise Mertensovou, Číňanku Čang Šuaj 6:2, 6:4 a navázaly na triumf z roku 2018. Společně dosáhly na pátý grandslamový titul a druhý v tomto roce po lednovém Australian Open.

Siniaková s Krejčíkovou, nejlepší deblový pár loňského roku, ztratily letos ve Wimbledonu jen jeden set. Proti Mertensové a Čang Šuaj neudržely jedinkrát servis a díky čtyřem brejkům dotáhly duel za 68 minut k vítězství.

„Byla pro nás čest a privilegium tady hrát. Mísí se v nás spousta emocí," povídala po finále Kateřina Siniaková, která celkově získala svůj osmnáctý titul ve čtyřhře. „Nemůžu uvěřit tomu, co se stalo. Podruhé získávám korunu dvouhry na Wimbledonu s mým úžasným parťákem Barborou Krejčíkovou. Jsem nadšená a velmi vděčná za veškerou podporu během tohoto dobrodružství! Uvidíme, co bude dál,“ doplnila Siniaková na svém facebookovém profilu.

České tenistky triumfovaly v pátém grandslamovém finále ze šesti, mezi trofejemi jim chybí jen z US Open. V letech 2018 a 2021 ovládly antukové Roland Garros. Pěti grandslamovými tituly se vyrovnaly Lucii Šafářové s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou.

„Mám v sobě spoustu emocí. Celý den jsem se těšila, až se dostaneme na centrální kurt a uvidím zase zaplněnou královskou lóži a legendy našeho sportu. Jsou tu také mí rodiče, kteří se na nás přijeli podívat. Musela jsem je uprosit, protože se báli, že mi přinesou smůlu. Jsem ale ráda, že tu jsou a smůlu nepřivezli," řekla v rozhovoru na kurtu Krejčíková, pro níž je vítězství o to cennější, že tři měsíce nemohla hrát kvůli problémům s loktem.

 

Jiří Tůma, ČTK
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Facebook Kateřiny Siniakové