Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Další triumf! Siniaková s Krejčíkovou vyhrály Australian Open

30. 1. 2022

page.Name
Tenistka Kateřina Siniaková, rodačka z Hradce Králové, spolu s Barborou Krejčíkovou vyhrály grandslamový turnaj Australian Open. Ve finále v Melbourne porazily z pozice nasazených jedniček brazilsko-kazašský pár Beatriz Haddadová Maiaová, Anna Danilinová 6:7 a dvakrát 6:4 a navázaly na 32 let starý triumf Jany Novotné s Helenou Sukovou.

Před prvním grandslamovým turnajem letošní sezony byly Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková, v současnosti nejlepší deblový pár světa, největšími favoritkami na zisk trofeje a české tenistky ambice naplnily. Po loňské finálové porážce poprvé triumfovaly v Melbourne a vybojovaly svůj čtvrtý grandslamový titul - předtím dvakrát ovládly French Open v Paříži a jednou Wimbledon. Ve sbírce jim chybí už jen US Open.

„Dnes jsme opravdu tvrdě bojovaly. Musely jsme jedna druhou tlačit," uvedla Siniaková po finále. „Chci poděkovat své partnerce (Krejčíkové), že se mnou hraje velmi dlouhou dobu. Jsem strašně šťastná, že spolu pořád tak dobře spolupracujeme a jde to pořád nahoru. Těším se na další dobrodružství," radovala se rodačka z Hradce Králové, která se svojí deblovou parťačkou už dosáhla i na olympijské zlato a triumf z Turnaje mistryň.

Finále v Melbourne přitom vůbec lehké nebylo. Češky na cestě do finále neztratily ani set, ale brazilsko-kazašský pár Beatriz Haddadová Maiaová, Anna Danilinová, který byl překvapením turnaje, urval hned první sadu 7:6 po vyhraném tie-breaku (7:3).

Zbylé dva sety už Siniaková s Krejčíkovou zlomily ve svůj prospěch dvakrát v poměru 6:4. V dramatickém závěru rozhodly výměny vysokých úderů z obou stran a tímto způsobem také Krejčíková ránou k základní čáře zápas ukončila.

„Takhle jsem to hrála do nějakých dvanácti let. Tehdy to bylo účinné, protože dívky nebyly ještě tak vysoké," usmívala se Krejčíková. „Jsem ráda, že to v sobě pořád mám, a vidíte, že i takové míče vyhrávají trofej," doplnila brněnská rodačka.

Na Australian Open Siniaková s Krejčíkovou navázaly na 32 let starý triumf Jany Novotné s Helenou Sukovou, které grandslam v Melbourne vyhrály jako dosud jediný český pár. Naposledy z českých zástupců zde triumfovala Lucie Šafářová před pěti lety s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou.

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Ondřej Littera