Technické problémy předčasně ukončily zápas Královských sokolů

11. prosinece 2022

Basketbalisté Hradce Králové utkání 12. kola s USK Praha nedohráli. Na vině byla porucha techniky ve sportovní hale v Třebši. Zápas NBL byl ve druhé čtvrtině za stavu 33:24 ve prospěch Královských sokolů předčasně ukončen. O dalším osudu duelu se teprve rozhodne. O novém termínu se jedná.

Utkání 12. kola nejvyšší soutěže NBL s USK Praha basketbalisté Hradce Králové rozehráli velmi dobře. Brzy vedli 10:4, hosté ovšem průběh otočili, přesto po první čtvrtině Královští sokoli drželi sedmibodový náskok (29:22). Jenže v tu dobu už ve sportovní hale v Třebši zlobil nedávno instalovaný nový systém ovládání světelné tabule a časomíry.

„Zápas musel být po několika pauzách nakonec předčasně ukončen,“ uvedl Martin Fletcher, tiskový mluvčí Královských sokolů pro regionální portál Salonky.

Technické problémy se světelnou tabulí nakonec zápas, který byl ve spolupráci s nadačním fondem Sport Hradec Cup spojen s charitativní akcí, zastavily hned v úvodu druhé čtvrtiny za stavu 33:24 ve prospěch domácích.

Hradecký tým ovšem o náskok přijde. Stav dosažený na palubovce se ruší. Utkání se dohrávat nebude, ale odehraje se celé znovu. „Zápas se bude hrát od nuly. Dosažený stav se nepočítá. O náhradním termínu ještě nebylo rozhodnuto,“ potvrdil Martin Fletcher.

Podle rozpisu nejvyšší soutěže by basketbalisté Hradce Králové měli sehrát další utkání příští sobotu 17. prosince v Brně (18.00).

Liga basketbalistů - 12. kolo:

Královští sokoli HK – USK Praha 33:24 a nedohráno (29:22, 4:2).

Body: Autrey 9, Škranc 9, O. Peterka 8, Mandalinič 4, Šturanovič 2, Vlček 1 – Samoura 7, Pipes Jr. 5, Böhm 5, Okauru 5, Vlk 2. Rozhodčí: Kučírek, Kec, Vávrová.

Pozn.: Utkání se odehraje v náhradní termínu celé od začátku.