Třetí výhra v řadě. Hradec v dramatickém duelu srazil liberecké Tygry

10. ledna 2023

Dohrávka 27. kola mezi Hradcem Králové a Libercem nabídla další ze série vypjatých duelů. Mountfield po druhé třetině vedl 3:1 a směřoval za třemi body, tým zpod Ještědu se ale dokázal vrátit v třetím dějství do utkání. A to rovnou dvakrát. Gól Michaela Frolíka v čase 59:29 poslal utkání do prodloužení, ve kterém ale již Severočeši obrat nedokonali. Naopak, Radek Pilař zajistil domácím zisk dvou bodů.

Zápasy Hradce s Libercem nabízí tradičně velmi zajímavou podívanou a jinak tomu nebylo ani v úterní večer. V dynamické první třetině měli jako první vážnější šanci Liberečtí, jenže přečíslení tři na jednoho nevyřešili zcela optimálně a Birner trefil pouze vyrážečku Kiviaha. A tak šli do vedení domácí. Na začátku 12. minuty zachyboval mezi kruhy ve vlastním pásmu Balinskis, Perret vybojoval kotouč pro Christopha Lalancetta, který si vyměnil puk s Jerglem a zakončoval do prázdné branky.

Zatímco první třetina byla na střely vyrovnaná, ta druhá nikoliv. Liberec do prostřední dvacetiminutovky vstoupil výborně, kombinoval v pohybu a neměl problém dostávat se do střeleckých příležitostí v útočném pásmu. Také mu to vyneslo srovnání, v 31. minutě šikovně tečoval nahození Najmana Jakub Rychlovský. Jenže Lvi si to nejlepší nechali až na samotný závěr. Po chybách obrany Tygrů měli domácí tlak a korunovali jej gólem v polovině 38. minuty, když Jeremie Blain nahodil od modré a pokus skončil k překvapení všech za Neužilem.

Těsně před koncem druhé třetiny došlo i na bitku, do které se pustili po signalizaci Frolíkova vyloučení Bohumil Jank a Lukáš Derner. Tresty pro oba bijce se však vykrátily a Východočeši měli přesilovku. Tu využili v čase 39:59. Lukáš Cingel využil Jerglovy přihrávky a střelou o tyč dal Lvům nadějné vedení 3:1.

Jenže to se rozplynulo ve třetí třetině během pouhých 46 sekund. Nejprve totiž Ordoš našel krásnou nahrávkou volného Lukáše Dernera, který pohodlně zametl za Kiviahův beton, prakticky hned v dalším střídání tečoval nahození Melancona Michael Frolík a bylo to 3:3. Hradec ale ukázal svoji sílu v přesilovkách. Útočný faul Birnera potrestal v čase 50:22 tvrdou střelou z vrcholku levého kruhu Graeme McCormack a vypadalo to, že nejtěsnější vedení už tým z východočeské metropole udrží.

Tygři ale nic nevzdali, odvolali brankáře a pouhých 31 sekund před koncem snížil po důrazu na brankovišti Michael Frolík svým druhým gólem. Šlo se tak znovu do prodloužení a Hradec přečkal velkou šanci Ordoše z 62. minuty, který sám před brankou ani neprověřil Kiviaha. Stejně jako proti Olomouci, i proti týmu ze severu Čech tak brali druhý bod Hradečtí. Radek Pilař doklepl odražený puk za Neužila a Mountfield zapsal třetí výhru v řadě.

Hlasy trenérů:

Tomáš Martinec (Mountfield HK): Byl to vyrovnaný zápas, Liberec hrál velmi dobře. Jsme rádi za dvě využité přesilovky, ale mrzí nás, že jsme výhru ztratili půl minuty před koncem. Myslím ale, že Liberec si bod zasloužil. A vážíme si toho, že druhý jsme získali my.

Patrik Augusta (Bílí Tygři Liberec): Sice jsme prohráli, což nikdo nechce, ale hráčům jsem po utkání za výkon poděkoval. Bohužel jsme udělali chyby, které jsme předtím nedělali, a soupeř je potrestal. Obrovsky si cením toho, že jsme se třikrát dokázali vrátit do utkání. V prodloužení jsme svoji šanci nedali, zatímco soupeř ano, a proto vyhrál.

27. kolo hokejové extraligy:

Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 5:4 v prodl. (1:0, 2:1, 1:3 - 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Lalancette (Jergl), 38. Blain (Kalina, Lalancette), 40. Cingeľ (Jergl, Blain), 51. McCormack (Blain), 65. Pilař (McCormack) - 31. Rychlovský (A. Najman), 47. Birner (Ordoš, A. Najman), 48. Frolík (Malancon, Jelínek), 60. Frolík (Ordoš).

Hradec Králové: Kiviaho - McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Rosandič, Marcel - Pajer, Lev, Eberle - Kevin Klíma, Cingeľ, Pilař - Jergl, Lalancette, Perret - Doležal, Štohanzl, M. Novák. Trenér: T. Martinec.

Liberec: Neužil - Nedomlel, Balinskis, Melancon, Kolmann, Štibingr, Derner, Aubrecht - Faško-Rudáš, A. Najman, Birner - Frolík, Šír, Ordoš - Rychlovský, Jelínek, J. Vlach - Dlouhý, Jenčovský. Trenér: Augusta.​