Tři body, tři góly a čisté konto pro brankáře. Lvi porazili Kladno

14. září 2021

Skvěle odehráli hradečtí Lvi dnešní extraligový duel proti Kladnu. K precizní defenzívě a bezchybnému výkonu brankáře přidali tři přesné trefy a zaslouženě vyhráli. V aktuální tabulce jsou desátí.

Hráči Mountfieldu do utkání doslova vlétli. V prvních dvaceti vteřinách vyslali na kladenskou branku tři střely. Gólová byla ta třetí, puk tečoval za záda domácího gólmana hradecký kapitán Smoleňák. I v dalších minutách byli aktivnější. V závěru třetiny ale Kladno srovnalo krok a mělo několik příležitostí. Proti byl ale skvěle chytající Štěpán Lukeš.

V dalších dvou třetinách bojovného utkání byli Hradečtí lepším týmem. Hlavně elitní útok si vytvořil několik šancí, ale bez úspěchu. Na druhé straně Kladenští nevyužili přesilovku pěti proti třem. Neuspěli ani Lvi, ale při následné hře pěti proti čtyřem dorazil od branky puk Lev.

Na začátku třetího dějství zatlačili Rytíři protivníka do jeho obranné třetiny, z řady šancí ale nevyužili jedinou. V posledních deseti minutách se do šancí dostával i Mountfield. Ahti Oksanen ani Kevin Klíma ale puk za záda gólmana Bowa neprotlačili. Jágrova parta se v závěru pokusila prosadit při hře bez brankáře. V ní pokračovali i po vyloučení Plekance. Toho využil Blain a skóroval do prázdné kladenské svatyně.

OHLASY PO UTKÁNÍ
Jiří Burger, Rytíři Kladno
Měli jsme strašně špatný vstup do utkání, to s námi zatřáslo a celou první třetinu jsme odehráli špatně. Ve druhé jsme se trošičku zlepšili, měli nějaké šance a přesilovky, bohužel gól jsme nedali. Poté dal Hradec na 2:0 a myslím si, že ve třetí třetině si to pohlídal a zaslouženě vyhrál. Pro nás je to obrovské zklamání, po třech zápasech máme nula bodů, ale musíme to hodit za hlavu. Sezóna je dlouhá, musíme jít zápas od zápasu a uvidíme, co nám to přinese.

Tomáš Martinec, Mountfield HK
Je to pro nás důležité vítězství, ve druhém kole jsme měli volno a z Chomutova jsme si moc přáli odvézt vítězství a trošičku se uklidnit. Výsledku si opravdu vážíme a jsme za něj rádi. Přestože jsme do zápasu vstoupili skvěle a hned v prvním střídání vstřelili gól, tak nás to neuklidnilo. Celý zápas byl od nás velmi nervózní, nehráli jsme vůbec hru, kterou jsme chtěli a Kladno nám dělalo veliké problémy. S výkonem určitě nejsme spokojeni, ale bodů si moc vážíme.

Rytíři Kladno - Mountfield HK 0:3
Fakta - branky a nahrávky: 1. Smoleňák (Blain), 39. Lev (Blain), 59. Blain. Rozhodčí: Hradil, Sýkora - Brejcha, Votrubec. Vyloučení: 5:7, využití 0:2. Střely na branku 24:25. Diváků: 1076. Třetiny: 0:1, 0:1, 0:1.
Sestavy - Rytíři Kladno: Bow - Kehar, Dotchin, Baránek, Donaghey, Wood, Ticháček, Funk - Hlava, Plekanec, Kubík - Račuk, Pitule, M. Beran - Ciampini, Hajný, V. Bílek - Filip, Kristo, Jágr. Trenéři: Čermák a Burger.
Mountfield HK: Lukeš - Nedomlel, Gaspar, Pavlík, Kalina, McCormack, Jank, Blain - Smoleňák, Cingel, Jergl - Perret, Lev, Orsava - Pilař, Lalancette, Oksanen - Kelly Klíma, Kevin Klíma, Koukal. Trenéři: Martinec a Čihák.

Další výsledky 3. kola extraligy:
Pardubice - Sparta 2:5, Třinec - Litvínov 4:3, Zlín - Č. Budějovice 3:4, Karlovy Vary - Liberec 2:3, Mladá Boleslav - Kometa 5:1, Olomouc - Plzeň 4:1.