Třikrát a dost. Vítěznou sérii zastavil pěti góly Třinec

18. listopadu 2023

Napočtvrté to hradeckým hokejistům nevyšlo. Po první třetině přitom měli k prodloužení vítězné série Lvi našlápnuto skvěle, když vedli 2:0. V repríze finále z minulé sezony ale ukázal Třinec sílu a pěti brankami rozhodl o svém vítězství v poměru 5:2.

Prakticky celou první polovinu svátečního utkání přitom držel otěže hry tým Mountfieldu. Během úvodních 13 minut se dvakrát prosadil Lalancette, jehož první střelu si bruslí skopl do branky bývalý spoluhráč Nedomlel, podruhé pak kanadskému útočníkovi nabil střílenou přihrávkou Freibergs.

Mezi účastníky jarního finále planuly poměrně velké emoce. Domácí tvrdě dohrávali zejména neoblíbeného Voženílka, třinecký Kurovský se zase pustil do Bartošáka poté, co ho hradecký brankář slovně vyprovokoval. Rozhodčí jen tak tak bránili výraznějším konfliktům.

Východočeši měli zkraje druhé třetiny řadu šancí na třetí gól, který mohl soupeře zlomit. V přesilovkách ale neuspěli Okuliar nebo Perret a zlom přišel na druhé straně. Dvojité vyloučení Marcela potrestal Nestrašil, Oceláři pak v obrovském náporu pokračovali a napadající Čacho připravil Draveckému snadnou pozici na vyrovnání.

Obrat dokonal ve 43. minutě Voženílek tečí Jeřábkovy střely. Hosté už jasně dominovali, soupeř jim navíc pomáhal špatnou disciplínou. Za Bartošáka zapadla i teč Kurovského a Daňo připravil v přečíslení pátý gól Růžičkovi. Mountfield zcela vyklidil pole, než jeho naděje oživil Okuliar, na kontaktní branku však Královéhradečtí ani v dlouhé hře bez brankáře nedosáhli.

Ohlasy trenérů:

Tomáš Hamara (Mountfield HK):Do utkání jsme výborně vstoupili, byl nás plný led, všude jsme byli dřív a proměnili šance. Mohli jsme soupeři utéct v přesilovkách, ale to se nám nepovedlo. Třinec se gólem dostal do hry a vyrovnal po naší hrubé chybě, která měla vliv i na nástup do třetí třetiny. Soupeř byl najednou výš, silnější a konec ovládl. Blahopřeju mu k vítězství.“

Zdeněk Moták (HC Oceláři Třinec):Měli jsme velice špatný vstup do utkání, špatně jsme bruslili a prohrávali souboje. Zaslouženě jsme prohrávali 0:2. Pak jsme ale hru zlepšili. Řekli jsme si, jaké zbraně použít, a když se nám podařilo srovnat, trumf do třetí třetiny jsme měli v rukou. Zvládli jsme ji velice dobře a zaslouženě vyhráli.“

19. kolo hokejové extraligy

Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec 3:5 (2:0, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 3. Lalancette (Perret), 13. Lalancette (Freibergs), 55. Okuliar - 33. A. Nestrašil (Daňo, J. Jeřábek), 37. Dravecký (Čacho, Kurovský), 44. D. Voženílek (J. Jeřábek, M. Adámek), 49. Kurovský (Marinčin, P. Vrána), 51. M. Růžička (Daňo, D. Voženílek). Rozhodčí: Šír, Vrba - Rampír, Blažek. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:2. Diváci: 5256.

Sestavy:

Hradec Králové: P. Bartošák - Blain, Jank, F. Pavlík, Kalina, Freibergs, T. Pavelka, P. Marcel - Eberle, Miškář, R. Pavlík - M. Chalupa, Tamáši, Okuliar - Estephan, Lalancette, Perret - Jasper, Pilař, Šťastný. Trenér: T. Martinec.

Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, Polášek, Marian Adámek, J. Jeřábek, Nedomlel - M. Růžička, D. Voženílek, Pánik - Daňo, P. Vrána, A. Nestrašil - Hrehorčák, Miloš Roman, Sikora - Kurovský, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.