23.3ºC

Naděžda

U Tygrů se nedaří. Hradec během minuty a půl ztratil zápas v Liberci

8. prosinece 2021

V Tygří kleci to hokejistům Hradce Králové nejde. Mountfield prohrál v předehrávce 31. kola extraligy na ledě Liberce 1:2, když ještě devět minut před koncem oboustranně nervózního utkání vedl. Na severu Čech neuspěl už posedmé v řadě a nevyužil ke snížení manka porážku vedoucího Třince, na který stále ztrácí čtyři body.

V liberecké Home Credit Aréně, kde sídlí místní Bílí Tygři, se hradečtí hokejisté jako doma moc necítí, přesto tentokrát mohli z minima vytěžit maximum, ale nakonec odjížděli bez bodů.

Začátek zápasu patřil domácím a brankář Henri Kiviaho se měl co ohánět a dlouho držel naděje hostů. Hradečtí se osmělovali pozvolna a první vážnější ohrožení branky přivodil Aleš Jergl, ale jeho střela z dálky nemohla Petra Kváču ohrozit. Mountfield nic nevytěžil ani ze tří po sobě jdoucích přesilovek. V závěru první třetiny ještě zahrozil Petr Koukal.

Utkání místo gólů nabízelo spíše více soubojů a osobních potyček. Ve druhé části se diváci přesto branky dočkali. Nejprve na liberecké straně se do velké šance dostal zkušený Tomáš Filippi, ale jeho ránu zastavila horní tyč za zády Kiviaha.

A pak udeřil Hradec, přihrávku Jergla z první napálil Kevin Klíma do sítě. Jenže zbytek zápasu se odehrál ve znamení převahy Liberce, kterému nakonec stačila minuta a půl k tomu, aby stav utkání otočil ve svůj prospěch.

Nejprve v 51. minutě vyrovnal důrazný Jan Ordoš, jenž se před brankou dostal dvakrát k puku a za 91 vteřin skončilo za zády Kiviaha i nahození obránce Jana Štibingra, který slavil svůj premiérový gól v extralize.

Ve zbytku zápasu už se Mountfield na vyrovnání nezmohl, největší šanci spálil Kelly Klíma, který z dobré pozice minul branku. Hradečtí tak po čtyřech vítězstvích zapsali porážku.

V pátek do ČPP Arény dorazí k předehrávce 56. kola Sparta (18.00) a domácí budou chtít Pražanům vrátit nedávný debakl (3:8).

Hlasy trenérů:

Patrik Augusta (Liberec): „Utkání jsme odehráli od první do poslední minuty velmi dobře. Myslím si, že jsme si zasloužili vyhrát. Měli jsme několik šancí, navíc jsme nastřelili dvě tyčky. Z mužstva jsem hned od začátku cítil, že si jde tvrdě za vítězstvím. Jsme rádi za vítězství a ode mě míří hráčům do kabiny gratulace."

Ladislav Čihák (Hradec Králové): „Řeknu to zcela upřímně. Liberec byl celých šedesát minut lepším týmem. Předčil nás v pohybu, v soubojích, ve hře na kotouči. Zápas se nám vůbec v ničem nepovedl, nikomu z nás. Jediný, kdo snesl měřítko, byl náš gólman. Z jedné šance jsme sice dali vedoucí gól, to ale bylo z naší strany vše. Musíme všichni přidat."

Liberec - Hradec Králové 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 51. Ordoš (Rosandič, Klepiš), 53. Štibingr (Gríger, A. Najman) - 38. Kevin Klíma (Jergl, Blain).
Rozhodčí: Kika, Vrba - Ganger, Klouček.
Vyloučení: 8:6. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).
Bílí Tygři Liberec: Kváča - Štibingr, Rosandič, Kolmann, M. Ivan, J. Šedivý, Derner, Aubrecht - Gríger, Filippi, Ordoš - Zachar, Klepiš, Birner - Klapka, P. Jelínek, J. Vlach - Faško-Rudáš, A. Najman, J. Šír - od 21. navíc Rychlovský. Trenér: P. Augusta.
Mountfield HK: Kiviaho - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Gaspar, McCormack, Jank, Šalda - Orsava, Lev, Smoleňák - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Kelly Klíma, Lalancette, Oksanen - Miškář, Koukal, Pilař. Trenér: T. Martinec.