Úkol splněn. Hradec srazil trápící se Berany

31. října 2021

Úkol splněn. Hradec srazil trápící se Berany 5 snímků
Roli favorita zvládli. Hokejisté Hradce Králové porazili ve 20. kole extraligy beznadějně poslední Zlín 4:1. Mountfield v utkání nepřipustil výraznější komplikace a k očekávané výhře vykročil dvěma góly již v první třetině. Nad Berany vyhrál už pošesté za sebou.

Takové zápasy bývají nejtěžší. Hradecké hokejisty a zlínské Berany dělilo v tabulce třinácti příček a osmadvacet bodů. Vítězství Mountfieldu se rovnalo povinnosti. Však se také v táboře zlínských fanoušků objevil transparent „Masochisti on tour". A svěřenci Tomáše Martince úkol splnili na jedničku. Pomohl jim rychlý nástup do utkání.

Možné trápení se Zlínem zahnal už po 38 vteřinách Jakub Lev, jenž po asistenci Ahtiho Oksanena překonal gólmana Libora Kašíka. Hradec bušil do soupeře a po chvíli mohl zvýšit kapitán Radek Smoleňák, jenže Kašík se bleskurychle přesunul k tyči a puk vykopl. V první třetině to byl souboj Mountfieldu se zlínským gólmanem, jenž následně lapil pokusy Kevina Klímy a Filipa Pavlíka.

Po čtvrthodině už zlínský fantom kapituloval. Ránou pod horní tyč navýšil hradecké vedení Kanaďan Christophe Lalancette.

Na začátku druhé třetiny Zlín na chvíli zkomplikoval hradeckému týmu cestu k vítězství. V přesilovce snížil Radek Gazda. Hra se proměnila v boj, přesto bylo jen otázkou času, kdy domácí zlomí výborně chytajícího Kašíka a soupeři zasadí další údery. To se v polovině zápasu povedlo Finu Oksanenovi a v závěrečné části jakékoliv naděje Beranů utnul sólovou akcí Aleš Jergl, jemuž asistoval Michael Gaspar.

„Nebyl to tak jednoduchý zápas, jak to vypadalo,“ uvedl na klubovém webu Gaspar, jenž v den zápasu slavil 22. narozeniny. „Bylo vidět, že Zlín není v dobrém rozpoložení. Přijel jsem bojovat, urvat nějaký bod, ale jsem rád, že se mu to nepovedlo," dodal Gaspar.

Hradec tak z druhé příčky nadále nahání vedoucí Třinec. Právě na led Ocelářů vyrazí Martincův tým v úterý.

Ohlasy trenérů

Tomáš Martinec (Hradec Králové): „Zlín nepatří mezi naše oblíbené soupeře a věděli jsme, že se bude rvát o každý bod. Byl to těžký zápas a jsme moc rádi, že jsme ho zvládli. První a třetí třetinu jsme hráli poměrně slušně, měli dobrý pohyb, vytvářeli si šance a hráli zodpovědně do obrany. Tří bodů si moc vážíme."

Luboš Rob (Zlín): „Soupeř je druhý v tabulce, takže si věří. Chtěli jsme se vyvarovat horšího začátku, ale bohužel jsme hned v prvním střídání dostali gól a to nás zaskočilo. Hradec byl celou třetinu lepší a zaslouženě vedl 2:0. Pak jsme se vrátili do zápasu a druhou třetinu odehráli dobře, jenže soupeř nám odskočil gólem na 3:1. Ještě jsme se snažili sahat po bodech, ale Hradec byl zkrátka velmi dobrý."

Hradec Králové – Zlín 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Lev (Oksanen, Smoleňák), 16. Lalancette (Kelly Klíma), 33. Oksanen, 48. Jergl (Perret, Gaspar) – 22. Gazda (Trška, T. Mikúš).
Rozhodčí: Šír, Sýkora – Gebauer, Hlavatý.
Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1.
Diváci: 3147.
Mountfield HK: Kiviaho – Nedomlel, Blain, Gaspar, F. Pavlík, Kalina, McCormack, Jank – Smoleňák, Lev, Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – R. Pilař, Lalancette, Kelly Klíma – Šalda, Koukal, Orsava. Trenér: T. Martinec.
PSG Berani Zlín: Kašík – Suhrada, O. Němec, Mamčics, Gazda, Trška, Ferenc, M. Novotný – T. Mikúš, Hejcman, Vopelka – Köhler, A. Zbořil, O. Flynn – Kubiš, P. Sedláček, Karafiát – Frömel, R. Veselý, Sebera. Trenér: L. Jenáček.