V hlavní roli VAR. Hradec remizoval po dvou odvolaných gólech s Libercem 1:1

11. listopadu 2023

Královéhradečtí fotbalisté remizovali v rámci 15. kola Fortuna ligy se Slovanem Liberec 1:1 a pokračují tak ve své bodové sérii, kterou natáhli už na tři zápasy. Velkou radost udělal domácím fanouškům ve 27. minutě Vašulín, který se v lize trefil poprvé od začátku srpna. Hradečtí si však záhy nechali vedení utéct, za Slovan se prosadil Frýdek. Druhý poločas byl ve stylu „nahoru, dolů“, Pilařův gól z 65. minuty byl odvolán po konzultaci s VARem. Stejně tak tomu bylo i v 82. minutě po brance Čiháka. Votroci berou s přímým rivalem v rámci tabulky bod po velice slušném výkonu.

První šance Hradce přišla v sedmé minutě. K odraženému balónu se na hranici šestnáctky dostal Čmelík, jeho pokus z první zblokovala obrana hostí. V 21. minutě po vyhraném souboji na pravém křídle odcentrovat Čmelík, jeho pobídku jen těsně minul Vašulín. Po standardní situaci z 25. minuty se do šance dostal opět domácí hrotový útočník Vašulín, obrana Liberce a brankář Bačkovský byli však proti.

Tlak domácích pokračoval a Hradec zaslouženě sklidil plody tvrdé práce. Liberecká obrana chybovala v komunikaci a k volnému balónu se dostal Kučera, který měl dost času najít ve vápně Vašulína. Hradecký útočník se prosadil akrobaticky vnitřní nohou ve výskoku a přisoudil Hradci vedení – 1:0. Trefa z 27. minuty byla pro Vašulína první od úvodního gólu na novém stadionu ze zápasu s Budějovicemi.

Odpověď na sebe však nenechala dlouho čekat. Hradečtí jako by se nechali ukolébat dobrým výkonem z prvních třiceti minut, po chybě v obraně a šikovném uvolnění se prosadil Frýdek. Asistenci na liberecký gól si připsal jejich nejproduktivnější hráč v aktuální sezóně Tupta. Votroci chtěli do přestávky opět zvrátit skóre na svou stranu, po vyrovnávacím gólu se opět chopili iniciativy. Vašulín byl opět v centru dění, z hranice velkého vápna napřáhl ve 37. minutě k utažené střele, která nakonec orazítkovala tyč.

Druhou půli ovládl VAR

Do poločasového hvizdu rozhodčího se už nic zajímavého nestalo, a tak šly oba týmy do kabin za nerozhodného stavu 1:1. Po přestávce byli opět aktivnější Hradečtí. Hned v úvodu se prosmýkl kolem domácí obrany aktivní Vašulín, jeho střelu zblokovala domácí obrana. Votroci pokračovali v náporu a do vápna hostí lítal jeden centr za druhým. Pilařův centr z 52. minuty si našel Vašulín, hlavou však mířil mimo branku.

Liberečtí se nechtěli nechat zahanbit, Tuptova rána z 57. minuty však mířila hodně mimo Bajzovu bránu. V 61. minutě se opět ukázal ve skvělé formě hrající Vašulín. Po vyhraném souboji se dostal ke střele z hranice vápna, jeho umístěnou střelu však skvěle lapil Bačkovský. Pro Slovan nesmírně důležitý zákrok, vzhledem k herní převaze Hradce by mohl být pro Severočechy obdržený gól fatální.

A v 64. minutě mohla přijít pro Hradec pohroma. Po standardní situaci si nikdo z bránících hráčů nepohlídal Kulenoviče, který se ocitl sám na malém vápně před úplně prázdnou bránou. Ve stoprocentní šanci však chorvatský forvard selhal. A na druhé straně se mohlo potvrdit známé fotbalové krédo „nedáš, dostaneš“. Pilařův gól byl však po konzultaci rozhodčího s VARem odvolán. Hrál se fotbal nahoru dolů a vytáhnout se musel v 67. minutě i Bajza. Skóre ale i po sérii šancí na obou stranách zůstalo nerozhodné.

V 79. minutě se do dobré střelecké pozice dostal Tupta, jeho utaženou ránu k tyči stěží vyrazil Bajza na roh. O tři minuty se opět radovali Votroci. Po centru z pravé strany se dostal ve skrumáži k balónu stoper Čihák a z hranice malého vápna proměnil. Jeho gól byl však po dlouhé konzultaci s VARem pro ofsajd odvolán.

Fortuna liga, 15. kolo. Sobota 11. listopadu 2023, 15:00

Hradec Králové - Slovan Liberec 1:1 (1:1)

Branky:  28. Vašulín (Čihák) – 30. Frýdek (Tupta)

Karty:  48. Kučera (HKR), 63. Čihák (HKR), 73. Pilař (HKR), 77. Pudhorocký (HKR) – 73. Fukala (LIB), 90+5. Bačkovský (LIB)

Držení míče:  54 % : 46 %.
Střely na branku:  5:1. Střely mimo: 2:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 13:11.