Velké drama v závěru! Votroci pozdním gólem Koubka porazili Teplice 1:0

19. května 2024

Královéhradečtí fotbalisté porazili Teplice 1:0 a do odvety na domácím stadionu půjdou ve velmi dobré pozici. Utkání hrané na severu Čech začalo lépe pro domácí, kteří se mohli radovat z prvního gólu. Ve 12. minutě se ranou pod břevno trefil Čerepkai. Radost Sklářů trvala přibližně minutu, než vstoupil do hry videorozhodčí, který branku odvolal. V 74. minutě intervenoval VAR podruhé, když změnil barvu karty pro Harazima ze žluté na červenou. Závěrečný tlak domácích měl překvapivé vyústění. Při protiútoku z 87. minuty se dostal ke střele Koubek, jehož přesný zásah první semifinále play-off o Konferenční ligu rozhodl ve prospěch Hradce Králové.

Hradečtí fotbalisté mají za sebou další splněnou misi. V Teplicích neprohráli, naopak si připsali velmi cenné vítězství 1:0. Hrdinou se stal střídající Koubek, který se dostal v 87. minutě ke gólovému zakončení po protiútoku. Votroci byli v posledních dvaceti minutách zatlačeni hluboko ve svém vápně, protože hráli o deseti.

Červenou kartu vyfasoval v 74. minutě za nebezpečný zákrok Štěpán Harazim. Tým Davida Horejše však opět demonstroval to, co od jeho příchodu na lavičku nejvíce zdobí. Skvělou defenzívu a týmového ducha. Východočeši přečkali trochu štěstí krušné chvíle v závěru prvního pololetí o možnost kvalifikace do Evropské konferenční ligy.

A nejen to. Tři minuty před koncem se Hradečtí dostali do protiútoku. Už to vypadalo, že Koubek prováhal ideální chvíli na přihrávku, a že Votroky čekají další minuty ve vlastní vápně. Nakonec se však po odrazu dostal balón zpět ke Koubkovi, který se ocitl sám před Ludhou. Mladý forvard prostřelil vyběhnuvšího gólmana Teplic a přisoudil Hradci jednogólové vedení.

Votroci tak i nadále mohou snít o evropských pohárech. Pod lízátka si vezou velmi nadějný výsledek, ovšem ještě nic není rozhodnuto. Teplice hrály velmi slušný zápas, ve spoustě pasáží Východočechy přehrávaly. Svěřence Davida Horejše rozhodně nečeká nic jednoduchého.

Fortuna liga, finále play-off o Konferenční ligu. Neděle 19. května 2024, 15:00

FK Teplice - FC Hradec Králové 0:1 (0:0)

Branky:  87. Koubek .

Rozhodčí:  Volek – Paták, Pečenka.

Žluté karty:  32. Knapík – 29. Kučera, 69. Horejš (trenér).

Červené karty:  74. Harazim (HKR)

Držení míče:  54 % : 46 %. Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:2. Rohy:  8:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly:  10:13. Diváci:  6287.