10.6ºC

Eliška

Lvům se venku stále nedaří, v Olomouci padli 1:4

včera

Hokejisté Hradce Králové prohráli v 8. kole extraligy s Olomoucí 1:4. Lvům se tak nepodařilo navázat na velmi dobrý výkon doma proti Plzni a připsali si už šestou porážku v sezóně. Na stadionech soupeřů tým trenéra Martince nezískal ještě ani jeden bod. Na výhře Hanáků měl zásadní podíl útočník Silvester Kusko, který zapsal hattrick.

Vyrovnaná první třetina nabídla oboustranně opatrný hokej s minimem vyložených šancí. Úvodní branku utkání mohl v přečíslení dvou proti jednomu vstřelit hostující Perret, ale dobrý zákrok proti němu předvedl brankář Machovský. V olomouckém dresu odpověděli Nahodil nebo Korenčík, gólmana Škrovánka ale nepřekonali. Korenčík trefil tyč.

I ve druhé třetině se týmy soustředily hlavně na defenzivu. Otevřít skóre mohl po nahození Ondruška a zásahu Škorvánka Orsava, s dorážkou však neuspěl. Překonat hostujícího brankáře se podařilo až v polovině zápasu Kuskovi, na jehož dorážku po závaru před brankou Mountfieldu už Škorvánek nedosáhl.

Druhou branku přidala Olomouc v přesilové hře. Zakončení Fridricha z mezikruží dokázal ještě hostující brankář pokrýt, ale puk se znovu odrazil příhodně pro Kuska, který byl podruhé v zápase na správném místě a dorazil puk do sítě. V závěrečných sekundách mohl v samostatném úniku snížit Batna, Machovský jej však vychytal zákrokem levým betonem.

Na začátku třetiny ujel hostujícím obráncům nejproduktivnější hráč Olomouce Fridrich, překonal Škorvánka zakončením pod horní tyč a zvýšil na rozdíl tří branek. Mountfield v polovině třetí třetiny během dvou přesilových her odvolal brankáře a hrál v šesti proti čtyřem, branku však během dvojnásobné početní výhody nevstřelil. Do odkryté branky naopak zkoušeli střílet domácí Sirota s Kuskem, prvně jmenovaný branku z obranného pásma ještě netrefil, ale Kusko zamířil z obranné čáry přesně a zkompletoval hattrick. Vzápětí se čestného úspěchu dočkali hosté, po skončení přesilové hry překonal Machovského po přihrávce od Novotného obránce Pavlík.

8. kolo, pátek 4.10.2024 od 18:00, Zimní stadion Olomouc

HC Olomouc — Mountfield HK 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 29:48 Kusko (Černý, Doktor), 36:57 Kusko (Fridrich, Sirota), 40:51 Fridrich (Nahodil, Plášek), 51:17 Kusko – 51:41 Pavlík (Tamáši, Novotný).
Rozhodčí: Vrba, Stano – Axman, Blažek.
Vyloučení: 3:4.