Vítězství v derby! Lvice nedaly Trutnovu šanci

19. února 2023

Hradecké lvice porazily v rámci 17. kola ŽBL rivalky z nedalekého Trutnova 93:55 a porazily je tak i podruhé v sezóně. Basketbalistky Hradce Králové se vedení ujaly hned na začátku zápasu a soupeřky do něj ve zbytku utkání ani jednou nepustily. Na vítězství se nejvýrazněji podílely dvě nejlepší hráčky lvic v průběhu celé sezóny, Kateřina Zeithammerová a Pamela Effangová. Obě zapsaly přes 20 bodů.

Po reprezentační pauze se ŽBL znovu spustila ve svém 17. kole, tedy dvě kola před koncem základní části. Hradecké basketbalistky prožily leden z říše nočních můr, jejich bilance v prvním měsíci roku byla pouhá jedna výhra a pět porážek. Poslední dosavadní zápas proti Ostravě však vyhrály. Na tento výsledek se jim podařilo navázat i ve včerejším klání, v němž lvice rozstřílely rivalky z Trutnova.

I průběh zápasu byl jednoznačný. Hradečačky se do vedení dostaly hned v úvodu a soupeřky do něj již ani jednou nepustily. Poločasové skóre 47:32 možná ještě dávalo trutnovským fanouškům naději na obrat, lvice však třetí čtvrtinu zvládly bravurně a vyhrály ji 27:9. V poslední části si velký náskok s přehledem pohlídaly a mohou se tak radovat z druhého ligového vítězství v řadě.

Lví podíl na vítězství měl tandem basketbalistek, který svůj tým bodově i herně táhne v průběhu celé sezóny. Kateřina Zeithammerová vstřelila 22 bodů, Pamela Effangová jich nastřádala 21 a k tomu přidala skvělých 8 doskoků. Další česká reprezentantka Alena Hanušová zaznamenala 15 bodů a 7 doskoků.

Lvice se v tabulce posunuly na páté místo a předskočily tak Slavii Praha. Ta však má ještě zápas k dobru. Poslední zápas základní části odehrají hradecké basketbalistky 4. března, kdy vyrazí do Brna vyzvat tým Králova Pole.