Středa

2. dubna 2025

Nyní

15.4ºC

Zítra

16.8ºC

Svátek má

Erika

Volejbalisté v semifinále 1. ligy vyloupili Bučovice. Teď je čeká Final Four poháru

24. února 2024

Skvělý vstup do semifinálové série 1. ligy mají za sebou volejbalisté TJ Slavia Hradec Králové. V úvodním semifinálovém duelu dokázali v pátek večer zvítězit v Bučovicích 3:1 na sety a ujali se vedení v sérii hrané na tři vítězná utkání. Druhé semifinále se na jižní Moravě odehraje až v neděli 3. března. Hradečtí volejbalisté se totiž přímo z Bučovic přesouvají do Tábora na Final Four Českého poháru, kam postoupili jako vůbec první prvoligový tým v historii. V pohárovém semifinále bude jejich soupeřem už zítra extraligová Odolena Voda.

Snová sezona hradeckých volejbalistů stále nebere konce. Třetí tým nadstavbové části 1. ligy rozehrál včera večer semifinálovou sérii proti Bučovicím. Protože soupeř z jižní Moravy šel do play-off z druhého místa, začala série hraná na tři vítězná utkání na palubovce soupeře. Z tamní maličké tělocvičny si domácí Bučovice vybudovaly takřka nedobytnou pevnost. V letošní sezoně tam prohrály jen jediný zápas. A volejbalisté Hradce až do včerejška nedokázali v Bučovicích vyhrát nikdy v historii. Teď už to ale neplatí.

Hradečtí volejbalisté využili skvělého vstupu do zápasu. V prvním setu od začátku dominovali, postupně navyšovali svůj náskok a úvodní sadu nakonec ovládli 25:19. V druhém setu se situace otočila a domácí Bučovice byly dlouho o několik míčů napřed. Vše se otočilo až za stavu 18:18. Koncovku zvládli lépe Východočeši, kterým stačil jediný setbol k vítězství 25:23. Třetí sadu přece jen ovládli domácí hráči. Bučovice hlasitě podporované domácími fanoušky tentokrát svůj náskok v závěru setu neztratily a zvítězily 25:20. Nakonec se rozhodlo ve prospěch Hradce ve čtvrtém setu, ve kterém se oba týmy dlouho přetahovaly o vedení. Od stavu 15:15 ovšem hradečtí volejbalisté začali dominovat a díky skvěle zvládnuté koncovce zvítězili 25:20 a celé utkání tak ovládli 3:1 na sety. 

Druhý zápas semifinálové série se odehraje až příští neděli. Hradečtí volejbalisté se totiž rovnou z Bučovic přesouvají do Tábora na Final Four Chance Českého poháru. Mezi čtyři nejlepší volejbalové týmy v Česku senzačně postoupili hráči hradecké Slavie jako vůbec první prvoligový tým v historii českého volejbalu. "Postup do Final Four je pro nás ohromný úspěch a motivace do další práce. Tím, že jsme se dokázali do Final Four dostat jako prvoligový tým poprvé v historii, už můžeme jen překvapit a budeme se snažit prodat a předvést všechno, co naši hráči umí, řekl pro svazový web před Final Four trenér hradeckých volejbalistů Jan Kulhánek.

Při své cestě do Final Four dokázal Hradec postupně vyřadit extraligové týmy z Příbrami, Zlína a Karlovarska. V nedělním semifinále vyzve od 18 hodin extraligovou Odolenu Vodu. Druhou dvojici tvoří Lvi Praha a Beskydy. Pokud by se podařila hradeckým volejbalistům další senzace, nastoupili by v pondělí před kamerami ČT Sport k finálovému utkání o trofej z Českého poháru. 

Zajímavostí je, že extraligoví účastníci Final Four měli před zápasy v Táboře volno. Extraliga má totiž ve svém programu kvůli Českému poháru přestávku. Protože však na svazu nikdo nepředpokládal, že by se do Final Four mohl probojovat prvoligový tým, termínová listina druhé nejvyšší soutěže přestávku nemá. Hradec tak musel absolvovat náročný zápas v Bučovicích. Hradečtí hráči však v této sezoně už několikrát dokázali, že pro ně nic není nemožné a cenné vítězství z Bučovic jim může před nedělním zápasem dodat další sebevědomí. Favoritem zápasu bude určitě Odolena Voda. Například sázková kancelář Tipsport vypsala na výhru extraligového favorita kurz 1,05.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: ​Karolína Ježková