Votroci jsou v přípravě stále bez porážky. Hradec – Vyškov 3:1

29. června 2023

Hradečtí fotbalisté porazili ve včerejším přípravném zápase druholigový Vyškov 3:1 a dále tak pokračují pouť přípravou bez porážky. Hned v úvodu utkání se prosadil Petr Juliš, který přišel před pár dny přišel z Chrudimi. Atraktivní utkání se spoustou šancí přineslo druhý gól až v 73. minutě, kdy se prosadil stoper domácích František Čech. Vyškovští sice zásluhou Metsoka snížili, poslední slovo však měl opět Hradec. Kapitán Jakub Rada proměnil penaltu a Votroci tak zvítězili 3:1.

Po remíze s Vlašimí se poprvé v rámci přípravy představili Votroci na domácím hřišti na Bavlně. Ve včerejším zápase přivítali Vyškov, ambiciózní klub z druhé nejvyšší soutěže, který v uplynulém ročníku sahal po postupu mezi elitu. Utkání před slušnou návštěvou se hrálo ve vysokém tempu, už od začátku bylo jasné, že se obě mužstva chtějí ukázat.

První zářez si připsali v osmé minutě domácí. Souhra dvou nových akvizic Šašinky a Juliše skončila gólem na 1:0. Nedávná posila z Chrudimi byla zjevně při chuti. O devět minut později se Juliš po skvělém napadání dostal do velké šance, tentokrát však brankáře Borka nepřekonal. Ani dorážka Pilaře nepřinesla Hradci gólovou radost, míč z brankové čáry odkopl Sampson.

Druhý poločas přinesl zajímavé rozuzlení

I druhá půle se nesla v duchu převahy domácího týmu. Hned v úvodu našel Horák skvělým centrem na Vašulína, ten však z hranice malého vápna obrovskou šanci neproměnil. Po hodině hry se dostal do dobré příležitosti Rada, jeho šanci zblokoval Štěpánek. Další šance Votroků přišla o chvíli později, kdy Horák opět hledal Vašulína. Hradecký snajpr však neměl svůj den, ani druhou tutovku neproměnil.

Zahrozili i Jihomoravané, po odkopu Štěpánka se dostal do dobré příležitosti Grant. Podařilo se mu překonat Bajzu, situaci zachránil na poslední chvíli Čech. Stoper Hradce se během pár minut prosadil na obou koncích hrací plochy. Po rohovém kopu vyskočil nejvýš Vašulín, jeho zblokovaný pokus se odrazil k hradeckému odchovanci Čechovi a ten zvýšil na 2:0.

O zdramatizování duelu se v 84. minutě postaral Metsoko. Po nedůrazné Leiblově přihrávce šel vyškovský útočník na gólmana Bajzu jeden na jednoho a tuto příležitost proměnil. Domácí však překvapení nedopustili. Leibl napravil svou předchozí chybu, když si na sebe vynutil faul, který vyústil v pokutový kop. Míč si vzal domácí kapitán Rada a s přehledem proměnil. Hradečtí tak porazili Vyškov 3:1 a přípravou jdou i nadále bez porážky.

Jak bude pokračovat příprava Votroků?

Zápas s týmem Zagłębie Sosnowiec byl zrušen, jelikož Poláci zrušili své soustředění v Čechách. Hradečtí tak v nejbližších dnech odjedou na tradiční přípravu do Písku, kde se utkají s dalším druholigovým celkem, FC Silon Táborskem. V posledních dvou přípravných zápasech vyzve Hradec Viktorii Žižkov a rezervu pražské Sparty. Generálka proti B týmu českého mistra bude jen týden před startem ligy, který je naplánován na 22. června.

Tým Jozefa Webera pokračuje připravu už bez gólmana Michala Reichla, který se v minulých dnech připojil k Bohemians. Naopak k týmu se definitivně připojí Petr Juliš, který v přípravě předvádí skvělé výkony.