Votroci po parádní trefě Ryneše vezou tři body z Brna

8. dubna 2023

Po výhře z Brna jsou Votroci na sedmém místě neúplné tabulky F:L. Triumf se však nerodil lehce. Domácí poslal do vedení již v 19. minutě Nigerijec Alli. Votrokům se naskytla první příležitost na vyrovnání ve 32. minutě. Koubkovu hlavičku však zneškodnil pohotový Berkovec. A jelikož se neujala ani rána Řezníčka, byli na tahu hosté. Ve 40. minutě se po Koubkově centru trefil na 1:1 Vašulín. Krátce po začátku druhého dějství bravurně vystřelil z dálky Ryneš a strhl vedení na stranu Votroků. Zbrojováci se hnali do zakončení, ale Ševčík v největší šanci trefil jen hradbu těl před sebou. Výběr trenéra Dostálka nesrovnal ani ve čtyřminutovém nastavení. Všechny tři body tak putují do Hradce Králové.

Šance na obou stranách

Do utkání lépe vstoupili Zbrojováci, avšak na první vážnější akci si diváci na Srbské museli počkat až do 19. minuty. Domácí dobře vybojovali rohový kop, po kterém vyplaval míč k volnému Musa Allimu, jenž trefil střelou nasadil brankaři Bajzovi pověstné jesle.

První šance na srovnání skóre se Votrokům naskytla ve 32. minutě. Po centru Ryneše dobře hlavičkoval Koubek, Berkovec byl však pozorný a připsal si klíčový zákrok. O šest minut později to po přihrávce Ševčíka zkoušel Řezníček, bohužel pro Brno, nejlepší střelec ligy minul Bajzovu svatyni.

Srovnání skóre se Votroci dočkali až ve 40. minutě. Harazim potáhl míč po pravé straně, přihrál Koubkovi, který před bránou našel Vašulína, a ten se zblízka nemýlil. Zbrojováci mohli záhy strhnout vedení zpět na svou stranu. Ševčíkovu dělovku po přečíslení však Bajza spolehlivě vyrazil mimo tři tyče.

Ryneš hrdinou

Druhá půle začala vlažněji, plná nepřesností a nedotažených akcí. Ve 48. minutě ve vápně upadl domácí Alli ve snaze získat penaltu, rozhodčí však rezolutním gestem zvedl mladého Nigerijce z trávníku.

O čtyři minuty později byli diváci na Srbské svědky výstavní trefy. V 52. minutě se hostující Matěj Ryneš opřel do míče z dobrých 30 metrů a vymetl pavučinky Berkovcovi brány. Pro kmenového hráče Sparty šlo o teprve druhý ligový gól v kariéře.

Domácí se pochopitelně hnali za vyrovnáním, ale dlouho nemohli vyzrát na dobře bránící Votroky. Největší šanci měl v 70. minutě domácí talent Ševčík. Alliho přihrávku do ideální pozice však v gól nepřetavil, trefil pouze hradbu těl před sebou. Ani čtyřminutové nastavení domácím na vyrovnání nestačilo. Hradec se tak posouvá na sedmé místo neúplné tabulky, zatímco Brno kleslo na 13. místo.