23.3ºC

Naděžda

Votroci porazili Sigmu znovu 3:1, v dalším kole vyzvou Teplice

12. května 2024

Královéhradečtí fotbalisté zvládli i druhé utkání semifinále play-off o předkolo Evropské konferenční ligy, když dnes zvítězili v Olomouci opět 3:1. Tým Davida Horejše tak postupuje do další fáze, kde je čeká dvojzápas s Teplicemi. Dnešní utkání rozhodli Votroci opět drtivým závěrem prvního poločasu. Nejprve se ve 43. minutě prosadil Vašulín, na něj navázal o čtyři minuty později Pilař. Na celkových 2:5 z pohledu olomoucké Sigmy sice snížil v 57. minutě Lukáš Juliš, poslední slovo ovšem měli opět Hradečtí. Na konečných 3:1 upravil skóre Kučera.

Hradecký fotbal má opět důvod k radosti. Rozjetí Východočeši znovu porazili Olomouc 3:1 a suverénně si tak dokráčeli do finále play-off o možnost kvalifikace do Konferenční ligy. Votroci tak pokračují ve skvělé sérii výsledků, která začala v průběhu jara po příchodu trenéra Davida Horejše.

Hanáci se i přes nepříznivý výsledek prvního zápasu nehodlali vzdát. Jejich herní projev byl v úvodu utkání mnohem lepší než v tom prvním. V šesté minutě ozkoušel pozornost gólmana Zadražila Zorvan. Po dvou desítkách minut hry zaváhal při rozehrávce kapitán Votroků Kodeš a Zadražil musel vytáhnout proti Uričovi velmi dobrý zákrok. Skvěle chytající jednička Východočechů už poněkolikáté v této sezóně podržela svůj tým v klíčovém momentu.

Uriča hrál roli i na druhé straně. Jeho laxní rozehrávku vystihl ve 43. minutě Petr Juliš, který vybojoval balón a přistrčil ho na Vašulína. Hradecký šutér se dokázal velmi dobře uvolnit a vyslal přízemní ránu do levého dolního rohu Stoppenovi brány, na kterou domácí brankář nedosáhl. Navzdory průběhu prvního poločasu se Votroci dostali v součtu už do tříbrankového náskoku.

A o čtyři minuty později bylo v táboře Východočechů ještě veseleji. Znovu u toho byl Petr Juliš, který šikovně našel Pilaře. Hradecká ikona vystřelila z dobrých 25 metrů a byla to střela náramná. Stoppen opět neměl šanci – Votroci po dvou krásných gólech vedli 2:0.

V 57. minutě se do statistik dnešního duelu zapsal i druhý z bratrů Julišových. Lukáš, který hájí barvy olomoucké Sigmy, se prosadil z přímého kopu. Jeho technická rána měla i velmi dobrou razanci, takže Zadražil neměl nárok. Diváci na Andrově stadionu tak viděli třetí krásný gól během pár desítek minut.

Votroci se stihli prosadit ještě potřetí. V 70. minutě rozehrál Dancák standardku z levé strany. Míč si našel skvěle naběhnuvší Kučera, jehož hlavička skončila za Stoppenovými zády. Hradečtí tak postupují do dalšího kola play-off, kde narazí na Teplice. Skláře naposledy v lize porazili 1:0 po chybě Grigara, autorem jediné branky byl Vašulín.

Fortuna liga, semifinále play-off o Konferenční ligu. Neděle 12. května 2024, 15:00

SK Sigma Olomouc - FC Hradec Králové 1:3 (0:2)

Branky a nahrávky: 57. L. Juliš – 43. Vašulín (P. Juliš), 45+2. Pilař (P. Juliš), 70. Kučera (Dancák)

Rozhodčí: Starý – Nádvorník, Kubr.