Votroci prožili poločas hrůzy, Zlín je deklasoval 0:4

16. prosinece 2023

Královéhradečtí fotbalisté prohráli poslední zápas podzimní části Fortuna ligy se Zlínem 0:4. Ševci vstoupili do zápasu skvěle, dvěma góly v úvodních 25 minutách se blýsknul Žák. Do poločasu stihli Votroci inkasovat ještě dvakrát, prosadili se Janetzký a Bartošák. Ve druhém poločase už žádná branka nepadla, a tak si Hradec odvezl ze Zlína čtyřgólový výprask. Tým Václava Kotala přezimuje na 12. místě s 20 body.

Fotbalistům Hradce Králové se hrubě nepovedl poslední podzimní zápas Fortuna ligy. Ve Zlíně padl černobílý tým 0:4 po hrubě nepodařené první půli, kdy inkasoval všechny čtyři branky. Hradci se nepodařilo udržet dobrou náladu z Budějovic, odkud si přivezl cenné tři body za výhru 2:0. Zimní přestávku stráví svěřenci Václava Kotala na 12. místě se ziskem 20 bodů.

Votroci na zlínské Letné nezačali zle, ba naopak měli jako první několik příležitostí. Žádná z nich se ovšem neujala a první udeřil ve 13. minutě Zlín. Na levém křídle se uvolnil Čelůstka, který po zemi nacentroval do malého vápna. Tam byl nejdůraznější Filip Žák, balón se mu podařilo prostrčit na bližší tyči skrz gólmana Bajzu. Jednalo se o první gól 28letého útočníka ve Zlínském dresu.

Druhý přidal o 12 minut později. Vukadinovič si na hranici velkého vápna přichystal centr z pravé strany, zdánlivě příliš krátkou pobídkou však trefil autora úvodního gólu Žáka a míč trochu kuriózně přeplachtil Bajzu až do sítě. Ševci se tak poněkud šťastným způsobem dostali do dvoubrankového vedení.

Třetí zářez na pažbě zaznamenal pro Ševce ve 40. minutě Janetzký. Do odraženého balónu praštil hlava nehlava střelou nártem a z nějakých 25 metrů rozvlnil síť hostů už potřetí. To ovšem nebylo od Zlínských vše. Nejhezčí gól si schovali do 42. minuty, kdy po rohovém kopu trefil nádherný volej Bartošák. Nádhernému gólu předcházelo tristní bránění Votroků, kteří Bartošáka nechali na hranici velkého vápna úplně samotného. I když to byla střela technicky náročná, měl dostatek času a prostoru na to si ji připravit.

Ve druhém poločase se Hradečtí pokoušeli alespoň o čestný zářez. Nic jim však nedovolil domácí brankář Dostál. Nejprve vychytal střídajícího Šašinku, poté vytáhl famózní zákrok proti Julišovi. Do třetice poté zlínský gólman chytil šanci Kučery, který hlavičkoval po standardní situaci z hranice malého vápna. Zkušený brankář prokázal nejen skvělou poziční hru, ale i výtečné reflexy především u příležitostí Juliše a Kučery.

Do konce utkání už žádná větší příležitost ani na jedné straně nepřišla a Ševci si tak došli pro překvapivě pohodové vítězství 4:0. Pro Votroky je to jeden ze dvou nejhorších výsledků v sezóně, stejný výprask schytali i v Boleslavi, kde padli 1:5. Do zimní přestávky půjde tým Václava Kotala se smíšenými pocity, po vítězství v Budějovicích přišla ve Zlíně studená sprcha. Votroci se do jarní části, kterou zahájí 10. února, vrátí zápasem doma s Bohemians.

Fortuna liga, 19. kolo. Sobota 16. prosince 2023, 15:00

Zlín - Hradec Králové 4:0 (4:0)

Branky a nahrávky: 13. Žák (Čelůstka), 25. Žák (Vukadinović), 40. Janetzký (Bužek), 42. Bartošák (Čelůstka)

Rozhodčí: Kvítek – Nádvorník, Novák

Žluté karty: 3. Janetzký – 54. Klíma, 69. Leibl

Držení míče: 49 % : 51 %.Střely na branku: 4:7.< /span>1987.Diváci:12:12.Fauly:2:0.Ofsajdy:5:10.Rohy: 2:5.Střely mimo: