23.3ºC

Naděžda

Votroci se v Soběslavi zapotili, postup jim vystřelil Čmelík

7. září 2023

Fotbalisté Hradce Králové zvítězili v utkání MOL Cupu se Soběslaví 4:2 a postupují tak do další fáze soutěže. Východočeši se v zápase s divizním týmem natrápili, povedlo se jim totiž ztratit dvoubrankové vedení a vítězný gól vstřelili až v závěru. Skórovat se hned v prvním soutěžním utkání za Hradec podařilo Lukáši Čmelíkovi, jehož příchod oznámil klub pár hodin před výkopem. Hradečtí tak postoupili mezi 32 nejlepších, o jejich dalším soupeři se rozhodne po odehrání celého kola.

Povinný postup proti divizní Soběslavi se hradeckým fotbalistům změnil na pořádné drama. A to i přes to, že favorit vedl po půlhodině už o dva góly. Nejprve se v 15. minutě po Pudhorockého přihrávce prosadil Harazim, o 16 minut později umístil centr Horáka do sítě Šašinka. Vše nasvědčovalo hladkému průběhu a postupu ligového týmu do další fáze MOL Cupu, Hradečtí si ale ještě do poločasu stihli situaci zkomplikovat.

Po přímém kopu na branku Vízka zavadil jeden z domácích hráčů o míč rukou a penalta pro domácí byla na světě. Hradecký gólman desítku z kopačky Vítovce zlikvidoval, při pokusu o dorážku ale fauloval a pokutový kop se zahrával znovu. Podruhé se 21letý útočník nemýlil a před poločasovou pauzou tak dal outsiderovi naději.

Ještě hůř bylo pro svěřence Jozefa Webera v 55. minutě, kdy se po brejkové situaci prosadil Dumbrovský. Hradečtí tlačili na pilu, ale jejich ofenzivní snahy nebyly přiliš nebezpečné. Skórovat se podařilo až 13 minut před koncem základní hrací doby nové akvizici Lukáši Čmelíkovi, který nechytatelnou dělovkou prostřelil gólmana domácích Července. Pojistku přidal v 87. minutě Šašinka po krásné kombinaci, na jejímž konci Pudhorocký nesobecky přihrál letní posile před prázdnou bránu. Votroci tak po nečekaném dramatu postupují do třetího kola MOL Cupu, o jejich dalším soupeři se teprve rozhodne.

MOL Cup, 2. kolo. Středa 6. září 2023, 17:00

Soběslav - Hradec Králové 2:4 (1:2)

Branky a nahrávky: 45+2. Vítovec (pen.), 55. Dumbrovský – 15. Harazim (Pudhorocký), 31. Šašinka (Horák), 77. Čmelík (Krejčí), 87. Šašinka (Pudhorocký)

Střely celkem (na branku): 5(4):16(8)

ŽK: 41. Pravda, 72. Hromada, 81. Dumbrovský, 84. Boháč – 43. Klíma, 45+1. Vízek, 74. Dancák, 81. Kučera, 84. Pudhorocký, 90+2. Leibl.