Votroci si na závěr přípravy připsali cenný skalp, Šachtar porazili 2:0

3. února 2024

Královehradečtí fotbalisté v dnešní generálce na první zápas jarní části Fortuna ligy senzačně porazili ukrajinského mistra Šachtar Doněck 2:0. Oba góly vstřelil Ondřej Šašinka, 25letý šutér se prosadil v obou poločasech. Čtvrtý tým ukrajinské Premier League a účastník letošního ročníku Ligy Mistrů nedokázal najít recept na skvěle organizovanou obranu Votroků. Hradec tak perfektně uzavřel zimní přípravu, ve které ani jednou nenašel přemožitele.

Hradec porazil Šachtar Doněck 2:0. Tato úžasná zpráva rozradostnila fanoušky Votroků na závěr skvěle zvládnuté přípravy. Gólovým hrdinou Černobílých se stal Ondřej Šašinka, který poprvé udeřil ve 22. minutě střelou z voleje. Favorit utkání očividně znervózněl a začal hrát velmi aktivně, nic zajímavého z toho však nebylo. Když už se ukrajinský mistr dostal za skvěle organizovanou obranu Votroků, vše jistil v bráně sebevědomý Zadražil.

Naopak Šašinka mohl ještě na závěr první půle navýšit vedení Hradce. Jeho střelná přihrávka nakonec nikoho z jeho stříle nenašla, a tak šlo do kabin za skóre 1:0 pro Východočechy. Do druhého poločasu dostal důvěru mezi třemi tyčemi Milan Knobloch, který se v uplynulých dnech stal hráčem Votroků. Náskok Hradce mohl navýšit Harazim, jeho střelu ale výtečně vyrazil gólmana Šachtaru Ryznika.

Na druhý zásah si museli Hradečtí počkat do 66. minut. Šašinka střelou zpoza vápna překvapila Ryznika a zvýšila na 2:0. Ukrajinský celek byl viditelně konsternován nepříznivým vývojem utkání a Hradec mohl přidat i další branky. Nakonec se skóre po zajímavém závěrečné dvacetiminutovce už nezměnilo a Votroci si tak na závěr přípravy připsali opravdu cenný skalp.

Od 77. minuty dostal příležitost Spáčil

V závěru utkání se na hřišti objevil 20letý Karel Spáčil, který Votroky posílil přímo na soustředění v Turecku. Talentovaný záložník tak zapsal první soutěžní minuty za východočeský tým. Spáčil přišel z Prostějova, kam naopak zamířil Ondřej Ševčík. O formě angažmá oba kluby jednají. „Ondřej Ševčík od nás minulý týden souhlas k tomu, aby se začal připravovat s Prostějovem. Součástí dohody, která se vztahuje k jeho přesunu na Moravu, je také příchod Karla Spáčila do FC Hradec Králové,“ řekl pro klubový web sportovní ředitel Votroků Jiří Sabou.