Votroci si v první lize připisují první bod za remízu!

24. července 2021

První zápas, v první lize a první bod. Premiéru v nejvyšší fotbalové soutěži zvládli fotbalisté FC Hradec Králové s přehledem. Vyrovnaný duel s Bohemians Praha 1905 se jim bohužel nepodařilo překlopit ve vítězství a z úvodního kola si připisují bod za remízu.

Do vedení se Hradec dostal už ve třinácté minutě, kdy se po faulu na Erika Prekopa postavil k míči Jan Mejdr, nacentroval do vápna na Vašulína a ten krásně uklidil míč do brány. Do konce první poloviny si Hradec vedení udržel a než zavítali hráči do kabin, měli ještě pár šancí, které se jim bohužel nepodařilo proměnit.

Druhý poločas přinesl hned zkraje několik šancí. Ze strany Bohemians Praha se jedné z nich ujal Chramosta, který postupoval sám na Fendricha. Chramostovu gólovku dokázal Vilém Fendrich, jako nová brankařská posila Hradce, zneškodnit. Za Hradec mohl navýšit Dvořák jen o 2 minuty později, jeho rána z 25 metrů šla jen těsně vedle tyče. Hned nato ale šel do útoku pražský tým, kdy vybojoval rohový kop a po velkém závaru se míč nakonec dostal k Puškáčovi a ten střelou do odkryté brány srovnal na 1:1.

Poslední velké šance přišly pro Hradec v posledních patnácti minutách. Míče se ujal Urma, ale jeho centr pouze prolétl kolem obou tyčí. Úspěšná nebyla ani hlavička Vlkanovy z deseti metrů. Pět minut do konce pak mohl rozhodnout Dvořák, bohužel Vlkanovovu nabídku na gól však zakončil mimo.

Oba týmy si tak z utkání odnáší po jednom bodě.