Výhra. Mountfield vstřelil šest gólů na ledě Tygrů

23. října 2022

Derby napraveno. Hokejisté Hradce Králové zvítězili ve 14. kole extraligy na ledě Liberce 6:3 a spravili si chuť po pátečním nezdaru v Pardubicích. Mountfield, v jehož dresu vstřelil dva góly Aleš Jergl, se v tabulce posunul na šesté místo. „Jsme šťastní, že jsme po dlouhé době v Liberci vyhráli," neskrýval radost trenér Tomáš Martinec.

Hokejisté Hradce Králové se na ledě Liberce prosadili gólově jako první. Mountfield nastoupil s touhou odčinit prohru v derby v Pardubicích (2:5) a ve 14. minutě po akci Cingela dorazil puk do sítě důrazný Aleš Jergl. Poté na domácího gólmana Kváču nevyzrál Okuliar.

Na začátku druhé části už hradecký tým přidal druhou trefu, tentokrát po rychle sehraném přečíslení a přihrávce Kevina Klímy skóroval obránce Bohumil Jank. Východočeši mohli svůj náskok zvýšit v následné přesilovce, ale šance Kellyho Klímy i Blaina skvěle zastavil Kváča. A udeřilo na druhé straně. Po krásném pasu Rosandiče snížil Birner.

Radost domácích z kontaktního gólu ale trvala pouze 48 sekund. Po střele Janka vrátil Hradci Králové dvoubrankové vedení svou první trefou v sezoně exliberecký Zachar. Bílí Tygři mohli ještě do druhé přestávky znovu snížit, Melancona ale ve velké příležitosti zastavil Henri Kiviaho, který se do hradecké branky vrátil po jednozápasové absenci.

Závěrečnou dvacetiminutovku rozehráli lépe opět Východočeši a rychlý protiútok zakončil svým druhým gólem v zápase Jergl. Jenže Frolík vzápětí snížil na rozdíl dvou branek a další přidal v přesilové hře. Tygři byli rázem na dostřel, tlačili se před Kiviaha, který však odolal. Naopak v úplném závěru domácí odvolali brankáře a Mountfield do prázdné branky trestal. Posledné dva zásahy s číslem pět a šest přidali Lev a Okuliar.

Hlasy trenérů:

Patrik Augusta (Liberec): „Prvních deset minut jsme byli aktivnější my, bohužel jsme inkasovali branku. Po ní jsme přenechali iniciativu soupeři, který byl lepší v osobních soubojích a dal branku pokaždé, když to vypadalo, že bychom se mohli nadechnout. Za první dvě třetiny jsme si nezasloužili utkání vyhrát. Škoda, že dobře jsme začali hrát až v té poslední části.“

Tomáš Martinec (Hradec Králové): „Jsme šťastní, že jsme po dlouhé době v Liberci vyhráli. Od začátku zápasu jsem z týmu cítil velkou energii a velkou touhu uspět. Naším pohybem jsme podle mě dělali soupeři problémy. Oproti minulému zápasu jsme zlepšili hru v osobních soubojích a dokázali jsme se v nich Tygrům minimálně vyrovnat. Myslím si, že to byl hlavní klíč k úspěchu.“

Hokejová extraliga - 14. kolo:

Liberec - Hradec Králové 3:6 (0:1, 1:2, 2:3)

Branky a nahrávky: 27. Birner (Rosandič), 47. Frolík (A. Najman, Vlach), 50. Frolík (A. Najman, Štibingr) - 14. Jergl (Cingel, McCormack), 22. Jank (Kevin Klíma, Blain), 28. Zachar (Jank, Lev), 46. Jergl (Kevin Klíma, Huttula), 60. Lev (Zachar), 60. Okuliar (Lev). Rozhodčí: Šír, Kubičík - J. Svoboda, Hnát. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 5102.
Bílí Tygři Liberec: Kváča - Melancon, Balinskis, Štibingr, Vitásek, J. Dvořák, Derner, Rosandič - Frolík, Filippi, Birner - Faško-Rudáš, A. Najman, Ordoš - Rychlovský, P. Jelínek, Flynn - Dlouhý, Šír, J. Vlach. Trenér: Augusta.
Mountfield HK: Kiviaho - McCormack, Kalina, Blain, Huttula, Rymsha, Jank, Nedomlel - Zachar, Lev, Okuliar - Jergl, Cingel, Kevin Klíma - Kelly Klíma, Lalancette, R. Pavlík - Smoleňák, Štohanzl, Pilař. Trenér: T. Martinec.

Další výsledky:

Karlovy Vary - Brno 2:3 po sam. náj., Sparta Praha - Mladá Boleslav 3:2 po prodl., Vítkovice - Litvínov 5:3, České Budějovice - Třinec 3:2 po sam. náj., Olomouc - Plzeň 1:4, Pardubice - Kladno 6:2.

1. Pardubice 14 6 4 3 1 45:29 29
2. Vítkovice 14 8 1 2 3 48:36 28
3. Brno 14 6 4 0 4 44:36 26
4. Mladá Boleslav 14 5 3 2 4 32:27 23
5. Olomouc 12 6 2 0 4 32:25 22
6. Hradec Králové 13 6 1 1 5 31:31 21
7. Třinec 12 5 1 3 3 32:30 20
8. Karlovy Vary 13 5 2 1 5 37:43 20