Výhra v Praze! Hradec v nájezdech dokonal obrat na Spartě

3. října 2021

V utkání prohrávali o dva góly, i přesto hokejisté Hradce Králové ze souboje s pražskou Spartou brali dva body. Lvi totiž dokázali v O2 areně otočit zápas a zvítězit 3:2 po samostatných nájezdech.

Hradec nezačal zápas dobře. Už po třiceti vteřinách nachytal hostující obranu v nedbalkách kapitán Pražanů Michal Řepík. Domácí v první třetině pak ještě svůj náskok navýšili zásluhou Romana Horáka. Ten skóroval v momentě, kdy se vyloučený Orsava vracel na led.

Ve druhé části všechny domácí šance pochytal Lukeš. Na druhé straně Neužilovi pomohlo jednou břevno. V poslední minutě hráli Lvi svou první přesilovku v utkání a po jedenácti vteřinách ji v čase 39:33 využil Kevin Klíma. Neužil měl zakrytý výhled, protože před ním skvěle clonil Smoleňák.

Těsný náskok Pražanů se podařilo Hradci vymazat v 52. minutě po střele Aleše Jergla. Puku do sítě pomohla i teč domácího Dvořáka. Necelých šest minut před koncem třetí třetiny měl velkou šanci rozhodnout sparťanský kapitán Řepík, ale při trestném střílení ho vychytal Lukeš.

Hradecký gólman potvrdil skvělou formu i v samostatných nájezdech, kdy si na něm postupně vylámali zuby Thorell, Chlapík a opět Řepík. Naopak Neužila překonali hned tři hradečtí hráči. Jako první Jakub Lev, pak sice neuspěl Aleš Jergl, ale Kevin Klíma a Graeme McCormack dokonali vítězný obrat.

„Po děsné první třetině jsme si v kabině řekli pár ostřejších slov a malými krůčky se dostali zpátky do zápasu. V brance si musím věřit na každou situaci, ale nájezdy mi poslední dobou fakt jdou," usmíval se po zápase před novináři hradecký hrdina Štěpán Lukeš.

HC Sparta Praha – Mountfield HK 2:3sn (2:0, 0:1, 0:1 – 0:0)

Góly: 1. Řepík (Pavelka, Thorell), 16. Horák (Jandus, Řepík) – 40. Klíma (McCormack), 51. Jergl, rozhodující nájezd Lev.
Rozhodčí: Svoboda, Obadal – Pešek, Ganger.
Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1.
Diváci: 5875.
HC Sparta Praha: Neužil – A. Polášek, T. Pavelka, Mikliš, Jurčina, Tomáš Dvořák, M. Jandus, Tomov – E. Thorell, R. Horák, M. Řepík – Z. Doležal, Sobotka, F. Chlapík – Buchtele, D. Kaše, M. Forman – Prymula, Vitouch, Zikmund.
Mountfield HK: Š. Lukeš – Nedomlel, Blain, Gaspar, F. Pavlík, Kalina, McCormack, Jank – Smoleňák, Cingel, Orsava – Lev, Koukal, Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – R. Pilař, Štohanzl, Lamper.