Z bitvy o přežití vyšlo lépe Olomoucko. Sokoli prohráli posedmé v řadě

11. února 2023

Královští sokoli prohráli v rámci 2. kola nadstavbové části NBL s Olomouckem 72:97 a zaznamenali tak již sedmou ligovou porážku v řadě. Souboj dvou nejhorších týmů ligy začal lépe moravský tým, který do zápasu vlétl a podařilo se mu uskočit na rozdíl deseti bodů. Hradec ještě v průběhu druhé čtvrtiny stihl vyrovnat, Olomoucko se však ještě do poločasu stihlo dostat do trháku a ve třetí části své vítězství pojistilo. Nejlepším hráčem domácího týmu byl s 22 body David Škranc.

Hradecký basketbal neprožívá v posledních měsících příliš šťastné období. Jak ženský, tak především mužský klub prochází dlouhodobější krizí. Královští sokoli prohráli v lize posedmé v řadě, tentokrát nestačili na poslední Olomoucko a v tabulce části poražených se propadli právě za něj. Dvanáctá příčka, na které se momentálně Hradec nachází, znamená baráž proti vítězi první ligy.

Olomoucko vstoupilo do zápasu skvěle. Během několika minut se hanáckému týmu podařilo uskočit na rozdíl 11 bodů, Hradečtí tak museli od začátku dotahovat. „Měli jsme tragický vstup do zápasu, prohrávali jsme o 15 bodů. Když už to vypadalo, že se z toho dostaneme, tak začalo Olomoucko skóre navyšovat. Musíme na sobě zapracovat,“ hodnotil nepovedený začátek zápasu trenér domácího týmu Lubomír Peterka.

Sokolům se však Olomoučtí během třetí čtvrtiny dokázali vzdálit a definitivně tak záchranářský souboj získali pro sebe. „Měli jsme velmi dobrou střeleckou noc, držel nás náš střelec Friday, který předvedl skvělý výkon. Klíčová byla naše obrana, ta nám vydržela celý zápas. Hradci jsme nedovolili se vrátit do hry,“ komentoval utkání trenér Olomoucka Tihomir Bujan.

Během druhé části se však sokoli zvedli a dokázali zápas dokonce srovnat. Výborně si počínal David Škranc, který se v posledních zápasech rozehrál do dobré formy. V zápase nasbíral celkem 22 bodů. Druhým nejproduktivnějším hráčem Hradce byl pivot Šturanovič s 15 body. Slušný výkon předvedla nová posila sokolů Tomás Cavallero, v utkání si připsal 10 bodů.

Hradečtí tak nyní mají starostí až nad hlavu, jelikož se po dnešní porážce ocitli na poslední příčce, která znamená barážové boje. V příštím týdnu čekají sokoly dva zápasy, oba venku a proti pražským celkům. Ve středu vyzvou Slavii, v sobotu poměří síly s USK.