23.3ºC

Naděžda

Začátek turnaje Lvům nevyšel. Proti Zugu rozhodla druhá třetina

24. srpna 2023

Vstup do švýcarského Lehner Cupu se hradeckým hokejistům nepovedl. Proti dobře známému švýcarskému Zugu přitom od 15. minuty vedli, rozhodla ale druhá třetina, na jejímž startu Zug dominoval. Tři góly za necelých sedm minut jej poslaly do vedení 4:1. Přestože Lvi ještě snížili a bojovali o zdramatizování duelu, nakonec z toho byla prohra 2:5.

Přestože mohla být znát dlouhá cesta, kterou museli hradečtí hokejisté absolvovat, na začátku 15. minuty šli po rozháraném úvodu hry do vedení. Blainovi se povedlo udržet útočné pásmo na modré a v ideální moment přihrát pro Jana Eberleho, jenž zůstal prakticky sám před Hollensteinem a nedal šanci mu jakkoliv reagovat.

Hosté pak mohli dokonce i vedení navýšit, Lalancette svou šanci však neproměnil a Zugu se povedlo srovnat jenom 48 sekund před sirénou. Sven Leuenberger šikovně tečoval Muggliho střelu mimo dosah Kiviaha.

Začátek druhé třetiny se Lvům vůbec nepovedl. Už na začátku 23. minuty šel totiž švýcarský celek do vedení. Velký tlak vyvrcholil přesnou Hofmannovou nahrávkou pro Marca Michaelise, který z první propálil hradeckého brankáře. Krátce poté přišlo vyloučení na hostující straně a Zug byl při chuti.

Fabrice Herzog zakončil na sklonku 24. minuty povedenou kombinaci dorážkou do prázdné, čímž dal švýcarskému celku dvougólový polštář. A to navíc nebylo vše, když v polovině 27. minuty Kovář vybídl ke skórování Andrease Wingerliho, zdálo se býti po zápase.

Lvi však nic nebalili a odměnou jim byl kontaktní gól Jordanna Perreta, který využil nešikovné clony zugského obránce, před nímž nemohl Hollenstein nic vidět.

Dokonce to mohlo být o jednu branku, když si v signalizovaném vyloučení na hradecké straně domácí dali téměř vlastní gól, kvůli doteku kotouče o hradeckou hůl ale branka neplatila.

Ve třetí třetině byla znát hradecká snaha s výsledkem ještě něco udělat, ale Mountfieldu nebylo přáno. Pět minut před koncem zkusili Hradečtí hru bez gólmana a tlačili na obranu modrobílých, snížení však nepřišlo. Naopak Jan Kovář v 59. minutě pečetil výhru Zugu poměrem 5:2.

Ohlas trenéra:

Peter Frühauf (Mountfield HK): Nemůžeme hodnotit zápas nijak extra pozitivně, protože jsme prohráli. Hráli jsme ale s velmi kvalitním soupeřem, který byl vyspělý takticky, technicky i bruslařsky. Myslíme si, že jsme v určitých momentech mohli být sebevědomější, více se udržet na puku v útočném pásmu, kde jsme kotouč občas zbytečně odevzdávali soupeři a z toho se rodily brejky.

Dva góly jsme dostali velmi rychle v krátkém úseku hry v oslabení na začátku druhé třetiny, to nás trošku nalomilo. A i když jsme se druhým gólem trochu vrátili do hry, tak už jsme se dotáhnout nedokázali. A to i přesto, že jsme rovněž hráli v závěru přesilovou hru podpořenou hrou bez gólmana, vypracovali si tři gólové šance, ale nedali jsme je.

Několikrát se tak stalo i během zápasu. Proti takovým soupeřům ale takové šance musíme využívat, pokud chceme být úspěšní. Jednalo se nicméně o kvalitní prověrku s výborným soupeřem. Určitě se máme od čeho odrazit.

Lehner Cup - čtvrtek 24. srpna, Sursee (SUI)

EV Zug vs. Mountfield HK 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 19:12 Leuenberger (L. Muggli, Hansson), 22:17 Michaelis (Hofmann), 23:51 Herzog (Michaelis), 26:29 Wingerli (Kovář, Martschini), 58:53 Kovář (Senteler, Hofmann) – 14:13 Eberle (Blain), 37:55 Perret (Lalancette). Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 415.

Sestavy:

EV Zug: Hollenstein – Gross, Bengtsson, L. Muggli, Hansson, Geiser, Schlumpf, Stadler, Nussbaumer – Wingerli, Kovář, Simion – Hofmann, Michaelis, O'Neill – Herzog, Senteler, Martschini – Biasca, Leuenberger, T. Muggli – Allenspach.

Mountfield HK: Kiviaho – Gaspar, Freibergs, Kalina, Blain, Piegl, Pavelka, Marcel, F. Pavlík – R. Pavlík, Miškář, Eberle – Okular, Tamáši, Jergl – Perret, Lalancette, Šťastný – Zachar, Pilař, Smoleňák.