Zlepšený výkon na vítězství nestačil, Lvice padly s KP 63:79

12. března 2024

Královéhradecké basketbalistky nestačily v rámci druhého kola nadstavbové části ŽBL na tým Králova Pole, s Brňankami prohrály 63:79. V první čtvrtině se tým trenéra Bálinta držel na dostřel, druhá část už ale Východočeškám nevyšla podle představ a favoritky jim uskočily na rozdíl 10 bodů. Ve druhém poločase si jihomoravský celek vedení zkušeně pohlídal, a tak se může radovat z druhého vítězství v řadě. To Lvice stále na první vítězství v nadstavbě čekají.

Hradecké Lvice prohrály s týmem Králova Pole se ctí. Se soupeři drželi krok v průběhu celého zápasu, a to i přes nepřítomnost klíčových hráčů Vojtíkové a Zeithammerové. Z Brna sice odjely Východočešky s prázdnou, ale určitě se můžete těšit na předvedenou hru před nejdůležitější částí sezóny. Ve čtvrtfinále se s největší pravděpodobností utkávají se Slavií, která bude zároveň jejich posledním soupeřem v rámci nadstavby. A Lvice do tohoto souboje určitě nepůjdou s hlavou dole.

Opět se skvěle podařilo Pamele Effangové. Hvězdná hráčka nastřílela během nedělního utkání 22 bodů, což bylo suverénně nejvíce ze všech basketbalistek na palubovce. Zároveň si připsala svůj 3000. bod v nejvyšší ligové soutěži. Na této stránce dosáhnete opravdu jen hrstka nejlepších. Skvěle pomohla i Kristýna Čuperková, která svou kamarádku nenechala ve štychu a již jí 17 body.

I trenér Bálint byl po zápase vcelku pozitivní a pochválil své hráčky za dobrý výkon. Mrzela ho jen nevydařená pětiminutovka ve druhé čtvrtině, kdy si Lvice nechaly soupeřky odskočit a tím zápas. Už zítra čeká Lvice souboj s mistrovským USK Praha na domácí palubovce. Lvice se budou chtít naladit na blížící se play-off dalším solidním výkonem.