Neděle

14. dubna 2024

Nyní

22°

Zítra

13°

Svátek má

Soutěž pro hradecké studenty: Ukažte svou kreativitu a vyhrajte PlayStation 5!

6. 2. 2024

page.Name
Hradec Králové – moje město. Tak zní název jedinečné soutěže pro žáky druhého stupně hradeckých základních škol a studenty škol středních, kterou Salonky vyhlásily na konci ledna. Už nyní se do soutěže přihlásilo několik škol se stovkami budoucích účastníků. Šanci zabojovat o hlavní cenu, kterou jsou herní konzole PlayStation 5, mají ale stále úplně všichni studenti.

Do inspirativní soutěže s názvem "Hradec Králové – moje město" se mohou zapojit všichni hradečtí žáci druhého stupně základních škol a studenti středních škol. „Zajímá nás, jak na naše město pohlíží nejmladší generace a hledáme ty, kteří se nestydí o svůj pohled podělit. Právě studenti jsou totiž budoucností nás všech i celého Hradce Králové. Věříme, že každé dílo bude originální a bude odrážet autentický pohled studentů na naše město,“ říká vydavatel Salonek Miloslav Bartoň. Záštitu nad unikátní hradeckou soutěží převzala primátorka města Pavlína Springerová.

Odměnu získá každý, kdo svůj projekt odevzdá

Do soutěže se mohou hradečtí studenti zapojit hned několika způsoby - sepsáním eseje na téma „Co pro mě znamená Hradec Králové“, vytvořením poutavého fotografického seriálu z našeho města nebo natočením krátkého videa zachycujícího život v Hradci tak, jak ho studenti vnímají. Délka esejí nesmí překročit 1 000 slov. Fotografické seriály by měly obsahovat 5 až 10 fotografií a videa musí být v rozsahu 3–5 minut.

Partneři soutěže

   

 


   

 


Během prvních dvou týdnů se do soutěže přihlásilo hned několik hradeckých škol, které reprezentují stovky účastníků soutěže. „Děkujeme školám za vřelé přijetí soutěže a její rozšíření mezi studenty. Budeme rádi, když se do souboje o PlayStation 5 zapojí co nejvíce hradeckých studentů a naše porota bude mít co nejtěžší práci,“ říká Miloslav Bartoň. Právě herní konzole PlayStation 5 jsou hlavní cenou, o kterou studenti mohou prostřednictvím svých kreativních výstupů zabojovat. Výherce vybere odborná porota složená z představitelů města, zástupců škol, místních umělců a zástupců Salonek. Výherci se následně také objeví na titulní straně červnového magazínu Salonky. Na parádní odměnu se však může těšit úplně každý, kdo sebere odvahu a do soutěže se zapojí. Všichni žáci a studenti, kteří včas odevzdají svůj projekt, automaticky získají volný vstup do lanového centra v korunách stromů v parku Na Větvi.

Čas na odevzdání mají studenti do konce dubna

Jedinečná studentská soutěž si klade za cíl povzbudit v mladých lidech kreativitu, pohled na design a schopnost vyjadřování. Motivací pro studenty může být nejen zážitek z originální tvůrčí práce, ale i hodnotné ceny, které získají autoři těch nejlepších projektů. Zapojení studentů může být zároveň i skvělou reprezentací pro jednotlivé hradecké školy.

Klíčovým datem pro všechny studenty je 30. duben 2024. „Nechceme žáky a studenty, kteří nad svou účastí ještě váhají, omezovat nutností brzkého přihlášení. Šanci na výhru PlayStationu 5 a dalších hodnotných cen tak bude mít každý, kdo do 30. dubna zašle svůj projekt na adresu redakce@salonkyhk.cz. Budeme nicméně moc rádi, když nám zástupci škol na tuto adresu co nejdříve potvrdí, že se jejich žáci chtějí do soutěže zapojit a školu přihlásí. Díky tomu budou mít školy vždy ty nejčerstvější informace o průběhu soutěže,“ vysvětluje šéfredaktor Salonek Tomáš Kulhánek.

Pravidla soutěže „Hradec Králové – moje město“

(dále jen „soutěž“)

Organizátor:
TN MÉDIA sro, IČ: 28847229
sídlo: Branická 213/53, 147 00 Praha

Doba trvání:

Podmínky účasti:

Účastníkem soutěže mohou být žáci 2. stupně hradeckých základních škol a studenti hradeckých středních škol. Účastí v soutěži soutěží účastník souhlasí s pravidly soutěže a zavazuje se je dodržovat. Při jakémkoli jejich porušení si organizátor soutěže právo daného účastníka ze soutěže bez náhrady odmítne.

Princip soutěže:

Účastník soutěže prostřednictvím níže uvedených soutěžních kategorií vyjádří to, co má v Hradci Králové nejraději, čím si myslím, že je unikátní a co by v něm případně chtěl změnit.

Soutěžní kategorie:

 • Esej na téma „Co pro mě znamená Hradec Králové“

 • Video zachycující život v Hradci Králové, jeho krásy, zajímavosti nebo aspekty, které chce účastník soutěže zdůraznit

 • Fotografické seriály dokumentující každodenní život v Hradci Králové

Obecné podmínky soutěže:

 • Délka esejí nesmí překročit 1 000 slov

 • Videa musí být v rozsahu 3-5 minut

 • Fotografické seriály musí obsahovat 5-10 fotografií

 • Zaslané příspěvky musí být opatřeny celým jménem, ​​​​​​kontaktní adresou, datem narození, adresou navštěvované školy, ročníkem (třída), názvem práce, kontaktní adresou na zákonného zástupce u účastníků soutěže mladších 18 let. Tyto osobní údaje budou učeny v souladu s oprávněným zájmem organizátora pro administrativní účely.

 • V předmětu e-mailu, kterým bude odeslán příspěvek, bude uvedeno „Hradec Králové – moje“

 • Pokud budete posílat fotky či videa, místo přílohy můžete přidat odkaz na úschovu, ze kterého si organizátor stáhne příspěvky.

 • Zaslané příspěvky organizátor nevracejí

 • Každý účastník může zaslat maximálně jeden příspěvek v každé soutěžní kategorii

 • Organizátor si vyhrazuje právo využívat získané příspěvky pro nekomerční účely, zejména právo zveřejňovat příspěvky v tisku a na internetu. Zaslání soutěžního příspěvku k tomu účastník soutěže uděluje souhlas

 • Organizátor si uhradí právo bez náhrady akci zkrátit, odložit, přerušit anebo zrušit či jednostranně změnit nebo doplnit její pravidla po celou dobu jejího trvání

Hodnocení a kritéria:

 • Hodnocení bude prováděno anonymně odbornou porotou složenou z představitelů města Hradce Králové, zástupců hradeckých škol, hradeckých umělců a zástupců Salonek.

 • Hodnocena bude kreativita, originalita a vazba na zadané téma

Výhry:

 • V každé kategorii budou oceněny 3 nejlepší příspěvky

 • Výherci každé kategorie budou vyhlášeni na slavnostním vyhlášení, o jehož přesném termínu budou včas informováni

 • Výherci budou nafoceni pro titulní stranu červnových Salonek

 • Výhry nejsou právně vymahatelné; účastníci nejsou nahradit výhry peněžní či jiné plnění.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Salonky