Úterý

28. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-3°

Svátek má

Agresoři dělali dusno v autobusu, žena na řidiče zaútočila plastovou lahví

12. 6. 2020

page.Name
Policisté z obvodního oddělení byli včera krátce před půl šestou odpolední přivoláni do Palachovy ulice v Hradci Králové k incidentu mezi řidičem autobusu MHD a dvěma cestujícími. „Čtyřiatřicetiletá žena s o dva roky mladším mužem se v autobuse hádali a sprostě si nadávali. Pak se jejich hněv přelil na cestující. Řidič pár vyzval k uklidnění a nasazení roušek,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Dvojice se nejen nezklidnila, ale začala nadávat i řidiči, který na zastávce Palachova oba vyzval k opuštění autobusu, což odmítli. Proto na místo přivolal strážníky městské policie. „Když řidič zabraňoval muži v útěku, žena ho praštila dvoulitrovou plastovou láhví od piva dvakrát do hlavy. Řidič utrpěl zranění, s kterým musel vyhledat lékařské ošetření. Ženu po útěku z místa činu našli strážníci na nedalekém parkovišti schovanou za auty,“ prozradila mluvčí.

Policisté oba dva podrobili dechové zkoušce, která u ženy ukázala výsledek téměř dvě promile alkoholu, u muže o necelou promili méně. Agresorka skončila v policejní cele. Vyšetřováním bylo navíc zjištěno, že měla za předchozí trestnou činnost nastoupit do vězení. Protože tak neučinila, byl na ni vydán od konce dubna příkaz k dodání do výkonu trestu, kde dnes skončila.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto