Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Kuriozita: třiasedmdesátiletá žena zaútočila na o devět let staršího chotě

11. 6. 2020

page.Name
Na obvodní oddělení policie ve Smiřicích se včera krátce po poledni dostavil dvaaosmdesátiletý muž, který oznámil, že byl minulý týden napaden svojí třiasedmdesátiletou manželkou. „Choť ho prý po slovní rozepři fyzicky napadla tak, že ho mlátila a několikrát kousla do obou rukou,“ popsala neobvyklý případ policejní mluvčí Iva Kormošová.

Senior si nejprve rány ošetřil sám, ale potom raději vyhledal lékařské ošetření. Policisté incident kvalifikovali jako přestupek proti občanskému soužití, který předali správnímu orgánu k vyřešení. „Různé slovní i fyzické napadání mezi lidmi, kteří žijí ve společné domácnosti, řešíme poměrně často, ale fyzické napadení mezi manželi tak vysokého věku je opravdu ojedinělé, natož aby pachatelkou byla žena,“ uvedla mluvčí.

V přestupkové rovině v této souvislosti neexistují podrobné statistiky. „U trestných činů úmyslné ublížení na zdraví jsme za loňský rok v celém Královéhradeckém kraji neřešili v kategorii nad 60 let žádnou ženu, pouze tři muže. Letos zatím nikoho, kdo měl nad 60 let. Mezi obviněnými převládají muži ve věku od 20 do 29 let,“ upřesnila Kormošová.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto