Pátek

20. května 2022

Nyní

12°

Zítra

18°

Svátek má

Po útoku na cizí ženu vnuk napadl a oloupil babičku, skončil ve vazbě

18. 6. 2020

page.Name
Bezprecedentního činu se v pondělí dopustil čtyřicetiletý muž, který byl pod vlivem drog. Nejprve zcela bezdůvodně zaútočil před vchodem panelového domu na Slezském Předměstí v Hradci Králové na šedesátiletou ženu. Sprostě ji nadával, pak ji fyzicky napadl. Žena spadla na zem, utrpěla zranění a musela vyhledat lékařskou pomoc.

To ale nebylo všechno. Agresor totiž v témže domě navštívil svou devětaosmdesátiletou babičku, kterou, když mu odmítla dát platební kartu, rovněž fyzicky napadl. „Když mu kartu kvůli obavě o svůj život dala, začal ji škrtit, aby mu prozradila PIN. Kartou pak z nedalekého bankomatu vybral 10 tisíc korun,“ popsala případ mluvčí policie Iva Kormošová.

Přivolaní policisté muže vzápětí zadrželi a při osobní prohlídce u něho našli téměř celou částku, kterou z bankomatu neoprávněně vybral. Poté ho umístili do cely, kterou začal po několika minutách demolovat. Policisté museli zakročit a použít donucovací prostředky, po kterých se muž uklidnil. Agresor byl mimo jiné obviněn ze zvlášť závažného zločinu loupeže, za což mu hrozí vězení od dvou do deseti let a dnes skončil ve vazbě.  

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto