Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Případ zpronevěry, bývalý exekutor neoprávněně přijímal platby

22. 6. 2020

page.Name
Vyšetřovatel z oddělení hospodářské kriminality v Hradci Králové po zhruba jeden a půl roce ukončil náročné vyšetřování případu zpronevěry, z které je obviněn dvaašedesátiletý muž, a podal na něj návrh obžaloby.

„Jako bývalý soudní exekutor dále shromažďoval na svém osobním bankovním účtu peníze, které byly jako plnění jím vydaných exekučních příkazů z období, kdy funkci exekutora vykonával. Během dvou let mu na účet od dvaceti fyzických i právnických osob přišlo ve 155 platbách téměř 250 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Tyto finanční prostředky měl odevzdat nově jmenovanému soudnímu exekutorovi, nebo je vrátit osobám, od nichž je inkasoval. Navíc novému exekutorovi ani po několika výzvách nepředal částku 150 tisíc korun, což byl zbytek peněz z jednoho exekučního případu, z kterého část uhradil oprávněnému věřiteli. V obou případech si peníze ponechal pro svoji potřebu.

„Obviněný se v souvislosti s trestním řízením bez dostatečné omluvy nedostavoval k výslechu, proto mu byla dvakrát po sobě udělena pořádková pokuta. Ani ta však nestačila a muž musel být zadržen, omezen na svobodě a k výslechu předveden,“ dodala mluvčí. Policistům se podařilo zajistit finanční částku necelých 370 tisíc jako náhradní hodnotu za jím dříve ponechané peníze. Obviněnému hrozí osmileté vězení.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto