Středa

29. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-1°

Svátek má

Napadl expartnerku, hrozil ji zabitím, tak si pro něj přišla zásahovka

20. 7. 2020

page.Name
Zásahová jednotka musela nakonec zpacifikovat agresivního osmatřicetiletého muže na Hradecku. Napadl svoji partnerku a vyhrožoval ji zabitím.

Do akce museli policisté v sobotu 11. července ve dvě hodiny ráno. Hlídka se vydala prověřit oznámení o tom, že silně podnapilý a agresivní muž sprostě nadává a vyhrožuje své bývalé partnerce zabitím. "Po příjezdu policisté zjistili, že muž je ozbrojen několika noži a v domě se nachází další osoby. Hlídka se pokusila s mužem navázat kontakt, ten se však nechtěl uklidnit a začal vyhrožovat i přivolaným policistům," uvedla policejní mluvčí Lucie Konečná.

Operační důstojník proto na místo přivolal zásahovou jednotku. "Ta překonala za pomocí beranidla vstupní dveře, vstoupila do domu a muže zpacifikovala," upřesnil Konečná. Zkrotlého násilníka následně policisté přemístili do policejní cely a zahájili další úkony.

Muži, který byl v minulosti již několikrát trestán za násilnou trestnou činnost, hrozí za přečin nebezpečného vyhrožování a přečin vyhrožování s cílem působit na úřední osobu až pět let za mřížemi.

Veškeré okolnosti celé události jsou předmětem dalšího šetření.

(pac, tz-lko)
Video: Policie ČR
Ilustrační foto: Miloš Šálek