Čtvrtek

29. září 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Napadl expartnerku, hrozil ji zabitím, tak si pro něj přišla zásahovka

20. 7. 2020

page.Name
Zásahová jednotka musela nakonec zpacifikovat agresivního osmatřicetiletého muže na Hradecku. Napadl svoji partnerku a vyhrožoval ji zabitím.

Do akce museli policisté v sobotu 11. července ve dvě hodiny ráno. Hlídka se vydala prověřit oznámení o tom, že silně podnapilý a agresivní muž sprostě nadává a vyhrožuje své bývalé partnerce zabitím. "Po příjezdu policisté zjistili, že muž je ozbrojen několika noži a v domě se nachází další osoby. Hlídka se pokusila s mužem navázat kontakt, ten se však nechtěl uklidnit a začal vyhrožovat i přivolaným policistům," uvedla policejní mluvčí Lucie Konečná.

Operační důstojník proto na místo přivolal zásahovou jednotku. "Ta překonala za pomocí beranidla vstupní dveře, vstoupila do domu a muže zpacifikovala," upřesnil Konečná. Zkrotlého násilníka následně policisté přemístili do policejní cely a zahájili další úkony.

Muži, který byl v minulosti již několikrát trestán za násilnou trestnou činnost, hrozí za přečin nebezpečného vyhrožování a přečin vyhrožování s cílem působit na úřední osobu až pět let za mřížemi.

Veškeré okolnosti celé události jsou předmětem dalšího šetření.

(pac, tz-lko)
Video: Policie ČR
Ilustrační foto: Miloš Šálek